لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۶

پليس مخفی نيجريه عظيم آقاجانی را آزاد نکرد


پليس مخفی نيجريه عظيم آقاجانی را آزاد نکرد
پليس مخفی نيجريه عظيم آقاجانی را آزاد نکرد

پليس مخفی نيجريه عظيم آقاجانی عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متهم به قاچاق اسلحه به آن کشور را به رغم حکم دادگاه داير برآزادی با سپردن وثيقه آزاد نکرد.

وکيل اين شخص می گويد عليه رييس پليس مخفی نيجريه دادخواستی تقديم دادگاه کرده و او را به تحقير دادگاه و ناديده گرفتن حکم داير برآزادی عظيم آقاجانی به قيد وثيقه متهم کرده است.

قرار است روز دو شنبه محاکمه عظيم آقاجانی در دادگاهی درنيجريه آغاز شود.

محاکمه اين شخص مظنون به عضويت در سپاه پاسداران توجه جهانی را برانگيخته است چون ايران با زير پا نهادن قطعنامه شورا ی امنيت اقدام به صدور اسلحه به ساير کشور کرده است. شورای امنيت به خاطر برنامه بحث انگيز هسته ای، ايران را مشمول يک رشته تحريمهای بين المللی قرار داده است.

وکيل عظيم آقاجانی می گويد در جلسه تفهيم اتهام، وابسته اقتصادی در سفارتخانه جمهوری اسلامی در نيجريه نيز حضور داشته است. وکيل می گويد اگر رييس پليس مخفی حکم دادگاه را اجرا نکند بايد زندانی شود.

به موجب اسناد ارائه شده به دادگاه نيجريه عظيم آقاجانی يک بازرگان و عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که روز ۲۳ ماه جاری دادگاه حکم به آزادی وی به سپردن وثيقه داده است.

عظيم آقاجانی و سه شهروند نيجريه به اتهام قاچاق اسلحه در ۱۳ کانتينر که از بندرعباس صادرشده است متهم اند. درماه اکتبر سال گذشته اين محموله در بندر لاگوس در نيجريه کشف وضبط شد و عظيم آقاجانی بازداشت گرديد. سازمان ملل متحد نماينده ای را برای تحقيق درباره قاچاق سلاح ايرانی به نيجريه به اين کشور، فرستاده است.

XS
SM
MD
LG