لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

رئیس جمهوری نیجریه برای جلوگیری از اعتصاب، حقوق کارگران را افزایش داد


بولا تینوبو در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل.
بولا تینوبو در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل.

بولا تینوبو، رئیس جمهوری نیجریه، روز یکشنبه نهم مهر، برای جلب حمایت اتحادیه‌های کارگری که طرح آنان برای آغاز اعتصاب برنامه‌ریزی شده‌، که می‌توانست اداره‌های دولتی در تمام بخش‌های اقتصادی را تعطیل کند، حقوق کارگران را افزایش داد.

بولا تینوبو در سخنرانی خود به مناسبت شصت و سومین سالگرد استقلال نیجریه گفت که حقوق کارگران غیرماهر در شش ماه آینده بیست و پنج هزار نایرا (معادل ۳۲ دلار آمریکا) افزایش می‌یابد.

با این تصمیم، حداقل حقوق این بخش از کارگران به هفتاد و یک دلار می‌رسد که هنوز بسیار کمتر از ۲۵۸ دلاری است که اتحادیه‌های کارگری خواستار آن شده‌اند.

اتحادیه های کارگری دولتی نیجریه اعلام کرده‌اند که از روز چهارشنبه دوازدهم مهر، اعتصاب نامحدودی را آغاز خواهند کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سیاست‌های اقتصادی بولا تینوبو، هزینه زندگی را برای بیش از ۲۱۰ میلیون تن از مردم نیجریه که با تورم فزاینده دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، دو برابر کرده است. نرخ تورم در این کشور به بالاترین حد خود در هجده سال گذشته؛ یعنی نزدیک به ۲۶ درصد رسیده است.

پس از آنکه بولا تینوبو در اولین روز ریاست جمهوری خود در هشتم خرداد سال جاری، یارانه‌‌های سوخت را قطع کرد، قیمت بنزین بیش از دو برابر شد که به افزایش قیمت‌های سایر کالاها از جمله مواد غذایی انجامید.

رئیس جمهوری نیجریه در سخنان روز یکشنبه خود از مردم این کشور خواست که شرایط دشوار اقتصادی را تحمل کنند و گفت که فشار اقتصادی که مردم با آن روبرو هستند «باید سال‌ها پیش برداشته می‌شد».

او گفت که دولت با هدف افزایش اشتغال و درآمد، بودجه سرمایه‌گذاری برای شرکت‌ها را تامین می‌کند و با هدف ارتقای رفاه اجتماعی، پرداخت کمک‌های نقدی به پانزده میلیون «خانوار آسیب‌پذیر» را آغاز خواهد کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در پی پیروزی بولا تینوبو در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه، در بیانیه‌ای گفته بود که ایالات متحده از تلاش‌ها برای تقویت نهادهای دموکراتیک، ترویج حکمرانی خوب، مقابله با فساد، تامین امنیت و کمک به افراد آسیب دیده از تروریسم، حمایت می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده بود که ایالات متحده همچنین در ایجاد ظرفیت نهادینه با هدف ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی، افزایش بهره‌وری کشاورزی و امنیت غذایی به نیجریه کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG