لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۸

روستاییان نیجریه گروه های مراقب تشکیل دادندروستاییان ساکن منطقه ای در نیجریه که بوکوحرام در آنجا فعالیت می کند، ده ها سیتزه گر و شبه نظامی اسلامگرای افراطی را به ظن برنامه ریزی برای حملات جدید کشته یا بازداشت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع محلی و یک مقام امنیتی، ساکنان ایالت های شمال نیجریه برای ایستادگی در برابر شورشیانی که بیش از ۲۷۰ دختر دانش آموز را ربوده اند، گروه های مراقب در بخش های گوناگون تشکیل داده اند.

ساکنان روستایی در حدود ۲۵۰ کیلومتری مرکز ایالت بورنو گفتند آنها رشته کارها را به دست گرفته اند زیرا ارتش نیجریه قادر نیست حملات بوکوحرام را متوقف کند.

در گزارش ها گفته می شود بامداد سه شنبه، مردم محل پس از آن که شنیدند حمله ای فوری در جریان است، به دو کامیون حامل مردان مسلح حمله ور شدند و ده ها نفر را کشتند و دست کم ۱۰ نفر را هم بازداشت کردند.

یک مقام محلی گفت با تشکیل گروه های مراقب، برای شورشیان غیر ممکن خواهد بود بتوانند به حملات موفقیت آمیزی دست بزنند.

در این میان، گفته می شود آمریکا و بریتانیا در حال حاضر در تلاش هایی که برای یافتن دختران دانش آموز در جریان است، حضوری فعال دارند. هواپیماهای شناسایی آمریکا نیز در جستجوی دختران مفقود شده بر فراز نیجریه گشت می زنند.

اریک هولدر دادستان کل ایالات متحدهآمریکا به آسوشیتدپرس گفت ماموران اف بی آی و تیمی که در مذاکره با گروگانگیرها تخصص دارد، در نیجریه بسر می برد و با همتایان خود در کشور کار می کنند.

یک مقام نیجریه ای گفته است تمام گزینه ها قابل مطرح هستند، از جمله مذاکره یا احتمالا عملیات نظامی با کمک از خارج.
XS
SM
MD
LG