لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۴

۱۵۳ کشته در سقوط هواپیمای بوئینگ در نیجریه


به دنبال سقوط هواپیما در نیجریه که منجر به کشته شدن ۱۵۳ نفر شد، امدادگران با کمک سگ های دست آموز و ابزار آلات مخصوص در حال جست و جوی بیشتر برای یافتن اجساد هستند.

مقامات امدادی می گویند امکان دارد افراد بیشتری در این حادثه جان باخته باشند که سوار هواپیما نبودند ولی هنگام سقوط هواپیما بر زمین، دچار آسیب شده باشند.

صلیب سرخ نیجریه از یافتن ۴۸ جسد خبر داده و گفته است تلاش برای یافتن بقیه اجساد ادامه دارد.

پیش از سقوط هواپیما که عازم لاگوس بود، خلبانان مشکلی را در موتور این هواپیمای بوئینگ MD-۸۳ گزارش دادند. دو سال پیش نیز هواپیمای مشابهی از همین مدل بر اثر ورود یک پرنده به موتور در حین پرواز دچار سانحه شد.

سانحه در عصر یکشنبه رخ داد هنگامی که هواپیمای جت خطوط هوایی دانا در یک منطقه تجاری-مسکونی و شلوغ در نزدیکی فرودگاه بین المللی «مورتالا محمد» سقوط کرد. این مرگبارترین حادثه هوایی در نیجریه در حدود دو دهه اخیر است.

یک سخنگوی سازمان مدیریت امور اضطراری نیجریه به اسوشیتدپرس گفت از آنجا که هواپیما در یک منطقه مسکونی سقوط کرد، «نگران کشته های احتمالی دیگر در حادثه هستیم.»

در عملیات نجات که شب گذشته جریان داشت، امدادگران با کمک جرثقیلی که از یکی از شرکت های ساختمانی محلی گرفتند، بقایای بدنه هواپیما را جابه جا کردند.

گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری نیجریه روز دوشنبه از محل سقوط هواپیما بازدید کرد. او گفت: «اطمینان خواهیم یافت که چنین حوادثی دیگر در این کشور رخ ندهد.»

علت سقوط هواپیما هنوز مشخص نیست. دانا ایر، در بیانیه ای که بر وبسایت خود منتشر کرده می نویسد تحقیق و تجسس درباره دلیل سقوط با کمک مقامات آمریکایی در حال انجام است. دانا ایر گفت هواپیمای این شرکت، با ۱۴۶ مسافر، یک مهندس پرواز، دو خلبان و چهار خدمه کابین خلبان سقوط کرده است.

در این بیانیه همچنین با خانواده و دوستان قربانیان ابراز همدردی شده است.
XS
SM
MD
LG