لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

حضور رئیس جمهوری ونزوئلا در رستوران نصرت در استانبول جنجالی شد


عکسهای منتشر شده مادورو را با سیگار برگی روی لب در کنار آشپز نصرت در رستوران او در استانبول نشان می دهد.
عکسهای منتشر شده مادورو را با سیگار برگی روی لب در کنار آشپز نصرت در رستوران او در استانبول نشان می دهد.

«نصرت» آشپز سرشناس ترکیه که به سبک خود نمک به استیک هایش می زند را خیلی ها می شناسند و چهره های سرشناسی به رستوران گرانقیمت او در ترکیه یا آمریکا و دبی رفته اند. از آرنولد شوارتزنگر و امیر امارات تا ستاره هایی مثل دیوید بکهام. اما حضور یک رئیس جمهور در رستوران او جنجالی شده است.

تصاویر صرف غذای نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در یک رستوران گران‌قیمت در ترکیه به خشم جهانی دامن زده است.

اپوزیسیون سیاسی ونزوئلا تصاویر منتشر شده از آقای مادورو در حین خوردن استیک در رستوران نصرت استانبول را نشانه بی اعتنایی رئیس جمهوری به وضعیت بحرانی کشوری قلمداد کرده اند که مردمش برای تهیه غذا و دارو به کشورهای همسایه پناه می برند.

یک نظر سنجی تازه که در روزنامه میامی هِرالد به چاپ رسیده حاکیست بیش از ۳۰ درصد مردم ونزوئلا روزی یک وعده بیشتر غذا نمی خورند و نزدیک به ۸۰ درصد شهروندان آن کشور برای تهیه غذای کافی با مشکل مواجه هستند.

با وجود انتقاد گسترده از رئیس جمهوری ونزوئلا، نیکلاس مادورو روز سه شنبه با ارسال پیامی از سرآشپز رستوران نصرت برای اوقات خوش و غذای لذیذش قدردانی کرد.

خولیو بورگس یکی از رهبران مخالف رییس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید «در حالی مادورو و همسرش در یکی از گران‌ترین رستوران‌های دنیا در حال لذت بردن هستند، که مردم ونزوئلا از گرسنگی رنج می‌برند.»

یک پرس استیک مخصوص در رستوران های نصرت حدود ۱۰۰ دلار (تقریبا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) تمام می شود.

«نصرت گوکچه» که به نام «سالت بی» (Salt Bae) نیز شناخته می شود کارش را از کارگری در رستوران با ظرف شستن آغاز کرد، اما بازی او با چاقو و گوشت و همچنین نوع نمک ریختن فاتحانه اش بعد از آماده کردن استیک، خیلی زود مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

نصرت تاکنون چندین رستوران در ترکیه، امارات و حتی آمریکا (نیویورک و میامی) افتتاح کرده است و اگر در یکی از شعبه‌ها باشد، خود به مهمانان و مشتریان خوشامد می گوید.

نصرت تحصیلات کمی دارد، و اولین رستوران او در استانبول بود. خودش می گوید در جوانی ۵ بار برای ورود به آمریکا اقدام کرد که درخواست ویزای او رد شد اما اکنون او صاحب رستوران هایی در آمریکا است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG