لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

نیکی میناژ در اعتراض به نقض حقوق زنان و دگرباشان از کنسرت در عربستان انصراف داد


نیکی میناژ در مراسم اهدای جوایز «ام تی وی» اروپا- اسپانیا
نیکی میناژ در مراسم اهدای جوایز «ام تی وی» اروپا- اسپانیا

نیکی میناژ، رپر و بازیگر آمریکایی گفت، برای نشان دادن حمایت خود از حقوق زنان، دگرباشان و آزادی بیان در عربستان سعودی روی صحنه نخواهد رفت.

او در بیانیه‌ای که به خبرگزاری آسوشیتدپرس داد، اعلام کرد، پس از بررسی بیشتر به این نتیجه رسیده است که در جشنواره موسیقی جده شرکت نکند.

خانم میناژ گفته است که به اجرا برای هوادارانش در عربستان سعودی علاقمند است، ولی زمانی که در مورد مسائل مختلف اجتماعی در عربستان سعودی مطالعه کرد، تصمیم گرفت موضع قاطع خود را در حمایت از حقوق زنان، دگرباشان و آزادی بیان نشان دهد.

نیکی میناژ قرار بود هجدهم ماه ژوئیه در جشنواره موسیقی جده روی صحنه برود.

خبر حضور خانم میناژ در این جشنواره با واکنش های متفاوتی همراه شد. بسیاری، تناقض پوشش و ترانه های اروتیک نیکی میناژ را با محدودیت هایی که زنان در عربستان سعودی با آن مواجه هستند، برجسته کردند.

سازمان غیرانتفاعی «بنیاد حقوق بشر» مستقر در نیویورک، هفته گذشته در بیانیه ای از نیکی میناژ و دیگر خواننده هایی که قرار است در این جشنواره روی صحنه بروند خواست در تصمیم خود بازنگری کنند.

این سازمان در تجلیل از انصراف نیکی میناژ، از خواننده هایی چون «ماریا کری» و «جنیفر لوپز» انتقاد کرده و گفته است «آنها در گذشته برای پر کردن جیب خود انتخاب کردند طرف حکومت های دیکتاتوری را بگیرند، نه کسانی که سرکوب شده اند و فعالان حقوق بشری که در بازداشت به سر می برند.»

«ماریا کری» در پاسخ به انتقادها گفته بود که می خواهد با حضورش گامی جهت پیشبرد آزادی های اجتماعی در عربستان بر دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG