لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

برنامه گروه نایاک به مناسبت نوروز؛ روز خدمت ملی، از اهدای غذا تا درختکاری


برنامه گروه نایاک به مناسبت نوروز؛ روز خدمت ملی، از اهدای غذا تا درختکاری
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

برنامه گروه نایاک به مناسبت نوروز؛ روز خدمت ملی، از اهدای غذا تا درختکاری

سازمان شورای ملی ایرانیان آمریکا موسوم به نایاک امسال به مناسبت نوروز دست به یک کار متفاوت زده است.

هرسال در آستانه نوروز در آمریکا مراسم جشن و کنسرت و بازارهایی برگزار می شود اما اعضای نایاک امسال به عنوان یک رسم شش ساله، آخر هفته سال خورشیدی را "روز خدمت ملی" نامیده و از اعضایش خواسته به جامعه خودشان کمک کنند. حال این کمک گاهی برنامه‌های اهدای غذا بود و یا کارهایی مثل درختکاری و تمیز کردن و بازسازی اماکن عمومی.

الهام خاتمی مدیر بخش همیاری ملی در سازمان نایاک به صدای آمریکا گفت: "هر سال نوروز می‌خواهیم به مناسبت سال نو و تولد دوباره طبیعت و شادی و سرور به جامعه خدمت کنیم. بیشتر ایرانی امریکایی‌ها مثل خود من در جامعه امریکا جا افتادیم و افتخار می‌کنیم که امریکایی هستیم و تلاش امروز ما برای نشان دادن همین امر است."

در واشنگتن گروه داوطلبان به پارک "ماروین گی" رفتند تا در روند بازسازی پارک به سازمان غیر انتفاعی پارک‌ها و مردم واشنگتن یاری دهند.

پارک ماروین گی که زمانی به دلیل تعداد معتادانی که برای استفاده از مواد مخدر به اینجا می‌آمدند به پارک سرنگ شهرت پیدا کرده بود و ۲۲ سال پیش توسط دولت بسته شد اما چهار سال بعد سازمان غیر انتفاعی پارک‌ها و مردم واشنگتن کار بازسازی پارک را آغاز کرد.

بهنام مراپانی حدود ۱۶ سال عضو سازمان غیر انتفاعی پارک‌ها و مردم واشنگتن است و می‌گوید اولین روزی که برای تمیز کردن پارک آمدند. تنها در محوطه‌ای که امروز ایستاده‌ایم ۱۲ تا ۱۴ هزار سورنگ پیدا کردند اما با کمک ۷۵ هزار نفر پارک ماروین گی دوباره زنده شد.

اکثر داوطلبان حاضر در "روز خدمت ملی"، اعضای نایاک هستند اما هر داوطلبی می‌تواند در روز خدمت حضور داشته باشد.

کوین، یکی از داوطلبان روز خدمت می گوید "من یک سال پیش به این منطقه نقل مکان کردم. چون همیشه بیرون هستم. در حال ورزش و دویدن با سازمان پارک‌ها و مردم واشنگتن آشنا شدم..

سازمان پارک‌ها و مردم واشنگتن تلاش می‌کند با بازسازی چنین اماکن عمومی کودکان را تشویق کند تا از پای تلویزیون و بازیهای ویدئویی بلند شده و برای بازی و تحرک از پارکهای سبز و هوای تازه بهره ببرند؛ کاری که به نظر می‌رسد داوطلبان روز خدمت هم از آن لذت برده‌اند.

گزارشی از برنامه نایاک برای روز خدمت ملی در شهرهای مختلف آمریکا

روز خدمت ملی همزمان در واشنگتن در ۱۰ شهر دیگر امریکا نیز برگزار شد که عکسهای آن را می بینید.

XS
SM
MD
LG