لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۴

در «سوپربول ۵۴» از کوبی برایانت ستاره فقید بسکتبال آمریکا تجلیل می‌شود


کمیسر لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی یا «ان اف ال» در جریان کنفرانس خبری سالانه خود از بزرگداشت کوبی برایانت ستاره فقید بسکتبال آمریکا در بازی فینال یا «سوپربول» امسال خبر داد.

راجر گودل، کمیسر یا عالی ‌ترین مقام اجرایی این لیگ ورزشی، هر سال پیش از برگزاری این مسابقه بزرگ، در شهر میزبان با خبرنگاران و نویسنده‌های ورزشی دیدار می‌کند و ضمن تشریح نظرات ودیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف، به پرسش‌های آنها پاسخ می‌دهد.

او در این کنفرانس خبری در شهر میامی، با ابراز تأسف از مرگ دلخراش کوبی برایانت که همراه با دخترش و هفت نفر دیگر در سقوط هلیکوپتر جان باختند، او را نه فقط یک قهرمان بسکتبال، بلکه یک اسطوره ورزش آمریکا، توصیف کرد.

به گفته راجر گودل، در پنجاه و چهارمین سوپربول که این یکشنبه در ورزشگاه «هارد راک» در میامی گاردنز برگزار می شود، در مراسم ویژه‌ای از کوبی برایانت و دستاوردهای ارزنده او تجلیل خواهد شد.

در همین حال برگزار کنندگان، یاد و خاطره کریس دلمان از ستاره‌های پیشین فوتبال آمریکایی که پس از مبارزه ای طولانی با سرطان درگذشت را نیز گرامی می دارند.

راجر گودل که از سال ۲۰۰۶ به عنوان کمیسر لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی فعالیت می‌کند در فرازهای دیگری از سخنان خود به اهمیت حضور بیشتر اقلیت ‌‌های قومی، نژادی یا جنسی در عرصه مدیریت یا مربیگری در تیم‌های فوتبال تأکید کرد.

به گفته او گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده است، ولی کافی نیست و آنها سرگرم بررسی راهکارهایی برای تغییر شرایط کنونی هستند.

راجر گودل ضمن ابراز رضایت از روند جهانی شدن فوتبال آمریکایی، از برنامه این لیگ برای برگزاری بازی‌های بیشتری در خارج از آمریکا سخن گفت.

به گفته او سال آینده چند مسابقه در شهرهای مکزیکو سیتی و لندن برگزار می‌شود و در صورت دریافت پیشنهاد‌های مناسب، بازی‌های بیشتری به خارج از آمریکا می‌رود.

کمیسر لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی از روند مذاکرات با انجمن بازیکنان لیگ برای افزایش تعداد مسابقات فصل ابراز رضایت کرد.

راجر گودل در پایان این کنفرانس خبری ضمن تبریک به سانفرانسیسکو فورتی ناینرز و کانزاس سیتی چیفس برای صعود به مسابقه پایانی، ابراز امیدواری کرد تماشاگران شاهد یک سوپربول جذاب و تماشایی باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG