لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۳:۱۱

جام جهانی: امیدهای نیوزیلند در آفریقای جنوبی


بعد از یک غیبت ٢٨ ساله، تیم ملی فوتبال نیوزیلند راهی مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی می شود.

نیوزیلند که در دیداری دوستانه موفق شده است تیم رده پانزدهم رنکینگ جهانی، صربستان، ار از پیش رو بردارد، پس از یک غیبت طولانی برای دومین بار در تاریخ آن کشور به مسابقات فوتبال جام جهانی ٢٠١٠ در آفریقای جنوبی راه پیدا کرده، بخت خود را در گروه f و در رقابت با ایتالیا، پاراگوئه و سلوواکی امتحان خواهد کرد.

با وجودی که سطح انتظار از سفیدپوشهای نیوزیلند در مسابقات جام جهانی بالا نیست اما این امید وجود دارد که راه یابی تیم ملی فوتبال این کشور به جام جهانی، آن هم بعد از یک غیبت ٢٨ ساله بر محبوبیت این ورزش در نیوزیلند بیافزاید.

تیم ملی فوتبال نیوزیلند با شکست یک بر صفر بحرین در ورزشگاه شهر ولینگتن جواز حضور در رقابتهای جام جهانی را کسب کرد. ریکی هربرت، سرمربی تیم ملی فوتبال نیوزیلند می گوید در فوتبال هیچ چیز غیر ممکن نیست و حتی این امکان وجود دارد که نیوزیلند در بین ٣٢ تیم شرکت کننده رتبه ٣١ را کسب کند. با این حال ریکی هربرت تاکید می کند همه بازیکنانش با اشتیاق و افتخار بیسابقه ای عازم آفریقای جنوبی خواهند شد. آقای هربرت می گوید این فرصت دوباره ایست که نسیب ما شده و نباید از آن بهراسیم. خدا را چه دیدی، شاید هم توانستیم تاریخ ساز شویم.

برای نیوزیلند غلبه بر ایتالیا شاید دور از واقعیت جلوه کند اما ریکی هربرت و تیمش با پروراندن رویای پیروزی در برابر پاراگوئه یا اسلوواکی در دور نخست رقابت های فوتبال جام جهانی ٢٠١٠ آفریقای جنوبی چیزی از دست نخواهند داد.

XS
SM
MD
LG