لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

از دفن شدن سیاستمداران زیر برف تا زندگی تازه آنا چاپمن، جاسوس زیباروی روس


آنا چاپمن، جاسوس روسی که به تازگی از آمریکا به روسیه بازگردانده شد
آنا چاپمن، جاسوس روسی که به تازگی از آمریکا به روسیه بازگردانده شد

در آخرین روز از سال ۲۰۱۰ میلادی، روزنامه های معتبر جهان بیش از آنکه به سیاست بپردازند، به موضوع های متنوع دیگری پرداختند.

واشنگتن پست با اشاره به بارش برف سنگین در شرق آمریکا به سیاستمدران هشدار داده است که چنین برفی می تواند شهرت سیاسی آنان را در خود دفن کند. نویسنده با اشاره به انتقاد و عصبانیت ساکنان نیویورک از شهردار این شهر، مایکل بلومبرگ، نوشته است بلومبرگ که جاه طلبی هایی بزرگی را در سر می پروراند باید بداند که غافلگیر شدن در برابر بارش برف سنگین و عدم واکنش مناسب در برابر آن می تواند بهایی سنگین برای سیاستمداران در آمریکا داشته باشد. واشنگتن پست نوشته است برف، حافظه رای دهندگان را در مورد کارهای خوبی که یک سیاستمدار قبلا انجام داده است پاک می کند، مگر این که مانند شهردار نیوآرک، بیل در دست بگیرد و در گوشه و کنار شهر همراه با کارگران مشغول برف روبی شود.

روزنامه لوس آنجلس تایمز، در مطلبی به کاهش آمار قتل در لوس آنجلس پرداخته و نوشته است این آمار به پایین ترین میزان خود در ۵۰ سال گذشته رسیده است. این روزنامه تاکید می کند، کاهش آمار قتل در حالی است که ایالت کالیفرنیا سخت ترین دوران رکود اقتصادی را که در دهه های اخیر بی سابقه بوده تجربه می کند. لوس آنجلس تایمز نوشته است در حالی که میزان بیکاری در برخی از نواحی این شهر به ۲۵ درصد می رسد، اما آمار قتل نزدیک به یک سوم کاهش داشته است. ایالت کالیفرنیا و شهر لوس آنجلس اقامتگاه اصلی مهاجران ایرانی در آمریکا هستند.

همچنین نیویورک تایمز در یکی از گزارش های خود، زندگی تازه آنا چاپمن در روسیه را دنبال کرده است: دختر روسی که تا چندی پیش در آمریکا سرگرم جاسوسی بود و بعد از دستگیری به روسیه بازفرستاده شد. به نوشته نیویورک تایمز چاپمن ۲۸ ساله که خود را شیفته فیلم های جاسوسی و آنجلینا جولی می داند، در حال حاضر به عنوان یک میهن پرست به چهره محبوب نشریات جنجالی در روسیه تبدیل شده و حتی برخی در روسیه اعتقاد دارند او باید به عنوان شخصیت برگزیده سال ۲۰۱۰ در آن کشور برگزیده شود.

XS
SM
MD
LG