لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۶

تنوع تاریخی جنسی، قومی، مذهبی در کنگره آمریکا


کارولین پرسوتی، صدای آمریکا

کارولین پرسوتی، صدای آمریکا
کنگره جدید ایالات متحده که ماه ژانویه کار خود را آغاز می کند برای اولین بار در تاریخ آمریکا از بیشترین تنوع جنسی، قومی و فرهنگی برخوردار خواهد بود. موانع مذهبی، گرایش های جنسی و قومی و نژادی که برای ورود به کنگره آمریکا وجود داشته اند، از میان برداشته شده اند. از بین دویست نماینده کنگره از حزب دموکرات، تعداد نمایندگان زنان و اقلیت ها از تعداد مردان سفیدپوست غیر همجنسگرا، بیشتر است.

کنگره ایالات متحده برای هر نماینده ای که برای اولین بار در آن قدم می گذارد، دلهره آور است، اما تصور ورود به آن با صندلی چرخدار روایت دیگری است.

تامی داکورث، زمانی که یک راکت خمپاره انداز به هلیکوپتر او در عراق اصابت کرد، هر دو پای خود را از دست داد. خانم داکورث اولین زن رزمنده جبهه جنگ و اولین نماینده از تبار تایلندی است که به کرسی کنگره آمریکا تکیه می زند.

ترکیب جدید نمایندگان کنگره، بیش از هر زمان دیگری به جمعیت ایالات متحده شبیه است و یکی از متنوع ترین ساختار جمعیتی را شکل داده که کنگره آمریکا تا به حال داشته است.

خانم داکورث می گوید: «به نظر من این خارق العاده است، انعکاس دهنده ملت ما است، ملت ما از تنوع قومی و فرهنگی بیشتری برخوردار است. این امر نمایانگر توانمندی مردم و کشور ما است. همه ما پیشینه های قومی و نژادی متفاوتی داریم.»
او نیز همچون تولسی گابارد، نماینده هاوایی و اولین نماینده هندو در کنگره است.

شان مالونی نیز نماینده کنگره است که به طور علنی هم جنس گرا است. آقای مالونی می گوید: « من می توانم پیام و صدای افرادی باشم که تاکنون در کنگره نماینده ای نداشتند. به تصور من همیشه این یک امر بسیار مثبت است. این روایت آمریکا است.»

جان سمپلز، نماینده «موسسه کاتو» می گوید مردان سفیدپوست بنیان کشور را بنا نهادند. مردان سفیدپوستی که تمایلات هم جنس گرایی نداشتند. هم اکنون در مجلس نمایندگان عضو حزب دموکرات، در اقلیت هستند. او می افزاید «نظام (سیاسی) باید بر این اساس فعالیت کند. کشور متحول می شود، تغییرات جمعیتی و تغییرات سیاسی به وقوع می پیوندند».

چنین تحول و تغییری بین ٣٦ نماینده جدید حزب جمهوری خواه مشاهده نمی شود؛ همه سفیدپوست هستند و فقط سه زن بین آن ها وجود دارد. راجر ویلیامز، نماینده منتخب از حزب جمهوری خواه در کنگره می گوید مسئله (دستیابی به) هدف است و هیچ یک از ما در شرایط مشابهی قرار نداریم، اما همه برای دستیابی به یک هدف کار می کنیم.

اما با وجود «هدف مشترک»، نمایندگان کنگره اولویت های متفاوت و متنوعی دارند که در تغییر ساختار جمعیتی حوزه های فعالیت آن ها ریشه دارد.

برخی از تحلیلگران پیش بینی کرده اند زمانی که نمایندگان کنگره در ماه ژانویه کار خود را آغاز کنند، قوانین با سهولت و همفکری بیشتر نمایندگان تصویب می شوند، واقعیتی که انعکاس دهنده چهره های جدید آمریکا است.
XS
SM
MD
LG