لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۷

فیسبوک می گوید ۱.۵میلیون ویدئو از حملات نیوزیلند را حذف کرده است


فیسبوک اعلام کرد که در طی ۲۴ ساعت پس از وقوع حملات مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند اقدام به حذف ۱.۵ میلیون ویدئوی منتشر شده از این حملات در سراسر جهان کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فیسبوک در یک توئیت اعلام کرد که پس از حملات (نیوزیلند) و در فاصله ۲۴ ساعت ۱.۵ میلیون ویدئو از این حمله را از شبکه خود در سراسر جهان پاک کرده است از بین آن‌ها جلوی انتشار ۱.۲ میلیون ویدئو در همان مرحله آپلود را نیز گرفته است.

شرکت فیسبوک اعلام کرده است که همچنین به احترام قربانیان و به خاطر نگرانی مقام‌های محلی تمام نسخه‌های ویرایش شده از این ویدئو که تصاویر دلخراش در آن‌ها نبوده را نیز حذف می‌کند.

همچنین «جاسیندا آردرن»، نخست وزیر نیوزیلند نیز گفته است که به دنبال مذاکراتی با فیسبوک در مورد قابلیت پخش زنده ویدئوها از این شبکه اجتماعی است.

در جریان حمله به دو مسجد در نیوزیلند ۵۰ نفر کشته و شمار دیگری مجروح شد‌ند. در این حمله فردی از زمان ورود به مسجد تا به رگبار بستن افراد نمازگزار را به طور زنده با دوربینی که روی کلاه خود نصب کرده بود، از طریق فیسبوک برای مدت ۱۷ دقیقه پخش کرده بود همچنین نسخه‌هایی از این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG