لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

رژه «روز شکرگزاری» نیویورک تحت تدابیر ویژه امنیتی برگزار می شود


در پی اقدام داعش که از طرفدارانش خواست به رژه امسال روز شکرگزاری در نیویورک حمله کنند، این رژه تحت تدابیر امنیتی ویژه ای برگزار می شود. هفته گذشته گروه «دولت اسلامی» یا داعش در فضای مجازی این رژه را هدفی عالی برای حمله به مردم و کشتن و مجروح کردن آنها خواند.

پلیس نیویورک می گوید شرکت کنندگان در رژه با تهدیدی فوری روبرو نیستند؛ با این حال بیش از ۳۰۰۰ نفر از ماموران پلیس، از جمله ماموران مخفی پلیس در طول ۴ کیلومتر مسیر این رژه در منطقه منهتن حضور می یابند که مراسم را زیر نظر بگیرند. این رژه از ساعت ۹ بامداد به وقت محلی آغاز می شود.

مقامات انتظار دارند که حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در رژه سالیانه ۴ کیلومتری منهتن شرکت کنند. این رژه از شبکه های تلویزیونی نیز پخش خواهد شد و نشانه آغاز فصل خرید در آمریکا نیز به شمار می رود.

پیشتر در روز دوشنبه یک مرد یمنی ساکن نیویورک به حمایت از گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش متهم شد. پروندۀ جنایی محمد رفیق ناجی، ۳۷ ساله شامل ابراز حمایت از حمله‌ای در میدان تایمز نیویورک مشابه حمله داعش در نیس فرانسه است.

ناجی در گفت‌و‌گویی با یک خبرچین پلیس که ضبط شد، گفت خواهان آن است که در میدان تایمز همان کاری انجام شود که راننده کامیونی در نیس فرانسه کرده بود.

دادستانی فدرال می گوید پرونده ناجی شامل مطالب او در شبکه اجتماعی فیس بوک می‌شود که حمایت او را از داعش می‌رساند. از جمله در یکی از پست‌های فیس بوک ویدیویی از سخنگوی داعش است که خواهان حمله به غیر نظامیان و هدف‌های نظامی در کشورهای غربی است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG