لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

بازسازی خسارات ابرتوفان سندی هنوز ادامه دارد


خسارات توفان سندی در لیندنهرست نیویورک
خسارات توفان سندی در لیندنهرست نیویورک

ابرتوفان سندی در منطقه ای به شعاع ۱۵۰ کیلومتری شهر نیویورک ۹۷ کشته باقی گذاشت، و در ۲۴ ایالت آمریکا ۶۵ میلیارد دلار خسارت به بار آورد

یک سال است که از وقوع توفان عظیم و مخربی که به نام ابرتوفان سندی نام نهاده شد، گذشته است. این ابرتوفان پهنه کلانشهر نیویورک را در هم کوبید. اما بازسازی خسارات به جامانده ناشی از این توفان مهلک هنوز ادامه دارد، و بسیار از مردم همچنان در شرایط سختی به سر می برند.

پاتریشا درش، زنی مسیحی است که ابرتوفان سندی زندگی او را برای همیشه تغییر داده است. وی ساکن استاتن آیلند(جزیره استاتن در شهر نیویورک) است. کلیسای محله زندگی پاتریشا، خانه ای را که برای کشیش ها و کارکنان کلیسا در نظر گرفته شده، سال گذشته بطور موقت در اختیار پاتریشا قراد داد، و دوستان و همسایگان تلاش کردند تا برای او خوراک و پوشاک تأمین کنند.

پاتریشا بطور معجزه آسائی توانست از توفان سندی جان سالم به در برد. او با گرفتن کابل تلفن توانست خود را نجات دهد، ولی توفان، شوهر و دختر سیزده ساله پاتریشا را با خود برد.

پاتریشا می گوید که هرگز فکر نمی کرد که سالگرد تولد دخترش را برای آخرین بار برگزار کرده اند.

او می گوید:« ما در طبقه دوم بودیم که ناگهان امواج دیوارهای خانه را خراب کرد و ما را داخل حیاط انداخت. در این هنگام آب تا زیر چانه ام بالا آمده بود. در همین هنگام سقف خانه نیز فرو ریخت و بر سر ما افتاد. من از سقف فروریخته خانه بالا رفتم، و در همین هنگام بود که دخترم از دستم رها شد، و دیگر نتوانستم او را بگیرم. او به زیر آب رفت، و دیگر امیدی به زنده بودن او نداشتم.»

جوآن، دختر بزرگتر پاتریشا، که در شهر نشویل ایالت تنسی زندگی می کند، اکنون به استاتن آیلند آمده تا در سالگرد توفان سندی با مادرش باشد.

جوآن می گوید:« آرزو دارم که دولت این جزیره را به صورت «جزیره یادبود قربانیان» در آورد. این جزیره برای من خیلی مقدس است. این زمین مقدسی است. من عاشق این جزیره هستم.»

شهر نیویورک، از طریق برنامه بازخرید مساکن آسیب دیده، قیمت واقعی خانه ویران شده پاتریشا را به وی پرداخت. او اکنون آماده است تا به خانه جدیدش نقل مکان کند.

توفان سندی در منطقه ای به شعاع ۱۵۰ کیلومتری شهر نیویورک ۹۷ کشته باقی گذاشت. این توفان به ۲۴ ایالت آمریکا آسیب رساند، و میزان خسارات ناشی از آن را ۶۵ میلیارد دلار تخمین زده اند.
XS
SM
MD
LG