لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۰

استفاده از گونی‌های برنج در لباس‌های طراح ایرانی ساکن آمریکا توجه مجله «ووگ» را جلب کرد


زینب ایزدیار در طرح هایش از گونی‌های برنج استفاده می‌کند
زینب ایزدیار در طرح هایش از گونی‌های برنج استفاده می‌کند

طرح‌های خلاقانه یک طراح مد ایرانی ساکن نیویورک در مجله معتبر «ووگ» بازتاب پیدا کرده است.

مجله «ووگ» در مطلبی به کارهای زینب ایزدیار، طراح مد ایرانی مقیم بروکلین نیویورک، پرداخته است. خانم ایزدیار با استفاده از گونی های برنج ایرانی لباس‌هایی طراحی کرده که مورد توجه علاقه مندان به مد قرار گرفته است. او بیشتر این گونی ها را از کارخانه های برنج ایران تهیه کرده است.

به گزارش مجله ووگ، خانم ایزدیار در ایران بزرگ شد ​و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته طراحی دانشگاه «ییل» به آمریکا آمد. او در سال ۲۰۱۷ برند مد خود به نام «وورک وورک وورک» (VVORK VVORK VVORK) را تأسیس کرد.

ووگ توضیح داده است که این نام در واقع همان کلمه انگلیسی «Work»، به معنای کار، است ولی از آنجایی که برای فارسی زبان ها دو حرف W و V در انگلیسی یکسان تلفظ می شوند آن را به این صورت نوشته است.


زینب ایزدیار طراحی لباس با گونی های برنج را در ایران و با استفاده از گونی های مادرش آغاز کرد. او به ووگ گفته است که این گونی ها برای او یادآور ارتباط میان غذا و بدن انسان بودند. خانم ایزدیار می گوید هر صفتی که برای برنج به کار می رود از جمله « خوش عطر» یا «درجه یک» برای بدن انسان نیز می تواند به کار رود.


خانم ایزدیار تصمیم گرفت طراحی با گونی برنج را در آمریکا هم ادامه دهد. او در این مقاله شرح داده است چطور به ایران سفر کرد، به کارخانه های برنج رفت و تلاش کرد طراح گونی ها را شناسایی کند؛ اما موفق نشد.

زینب ایزدیار این کیسه های برنج را می خرد و از گونی هایش برای طراحی تی شرت، شلوار و ساک استفاده می کند؛ ایده ای که استقبال جوانان علاقه مند به مد را به همراه داشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG