لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

تدابیر شدید امنیتی در نقاط مختلف جهان در آستانه سال نوی میلادی


در حالی که نیوزلند از نخستین کشورهایی است که با آتش بازی به استقبال سال نوی ۲۰۱۸ میلادی می رود لندن بر تدابیر امنیتی خود افزوده است.

موانعی در نزدیکی محل آتش بازی پایتخت بریتانیا قرار داده شده و بر شمار نفرات پلیس در شبانگاه یکشنبه افزوده می شود.

نیک الدورت سخنگوی پلیس لندن گفت: «مردم به محض ورود به محوطه مورد بازرسی بدنی قرار می گیرند. موانعی در محل قرار داده شده. پلیس و ماموران امنیتی قراردادی در یونیفورم دیده خواهند شد. آن چه دیده نخواهد شد ماموران مخفی هستند که آن ها هم برای حفظ امنیت این مراسم کار می کنند.»

در شهرهای بزرگ آلمان مانند برلین و کلن نیز تدابیر امنیتی شدت گرفته است. حمل بسته های بزرگ چمدان و ساک و مشروبات الکلی به اطراف دروازه برندنبرگ برلین که محل جش سال نو است ممنوع شده و حتی چادر خاصی برای زنانی که احساس خطر می کنند اختصاص داده شده است.

دو سال پیش در کلن صد ها زن قربانی آزار جنسی و دزدی یک گروه تبهکار و اوباش شدند که موجب حیرت و انزجار شهروندان آن کشور شد.

در پاریس شمار نفرات پلیس در خیایان شانزه لیزه محل برگزاری جشن سال نو افزایش یافته است.

میشل دلپوش رئیس پلیس پاریس هم گفت: «بیش از ۱۰۵۰۰ مرد و زن برای حفظ امنیت ساکنان پاریس ساکنان حومه و گردشگرانی که در این وقت سال شمارشان بسیار است به اطراف شهر فرستاده می شوند. »

در حالی که بیش از ده هزار پلیس و مامور نجات در سراسر پایتخت فرانسه به کار مشغول خواهند بود دو هزار مامور پلیس فقط برای حفاظت در شانزه لیزه مستقر شده اند. حضور سربازان در نزدیکی برج ایفل نیز محسوس است.

در خیابان های تزیین شده شهرهای بزرگ روسیه حضور ماموران امنیتی مشهود است.

در همین حال سرمای شدید مانع از جشن و سرور غواصان روس منطقه بایکال نشد و این غواصان مانند سال های پیش در آب سرد این دریاچه به شنا پرداختند.

پایتخت برزیل نیز با برقراری تدابیر امنیتی برای سال نو مسیحی آماده می شود. انتظار می رود در ساحل کوپاکابانا که مرکز عمده ای برای برگزاری جشن سال نو خواهد بود دو میلیون نفر شاهد مراسم رقص و آواز و آتش بازی باشند.

در سائوپائولوی بزریل ده ها هزار بادکنک رنگی به آسمان فرستاده شد. سنتی که سالهاست در آن شهر ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG