لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

آئین های سال نو تحت الشعاع تهدید حملات تروریستی


آنین های آغاز سال جدید در میان تدابیر امنیتی شدید در شهرهای سراسر جهان برگزار می شود، در حالی که مقامات امنیتی و پلیس با تهدید حملات تروریستی در جریان آئین ها روبرو هستند.

در سیدنی، یکی از نخستین محل های طلوع ۲۰۱۶، مردم یکی از بزرگترین آتش بازی ها را تماشا کردند – یک نمایش ۱۲ دقیقه ای با ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار هزینه.

در روسیه، مقامات تصمیم گرفته اند میدان سرخ ، محلی مشهور برای گردآمدن مردم در شب سال نو را ببندند. هرچند رسما تایید نشده، اما این این عمل نادر از نگرانی ار تروریسم در پی سرنگونی یک هواپیمای مسافر بر روسی در آسمان مصر ناشی می شود.

جاکارتا، پایتخت اندونزی نیز در حالت آماده باش بالا بسر می برد، در آنجا پلیس طرح های را برای حمله تروریستی در جریان مراسم کشف کرد.

در بلژیک، آئین های سالانه شب سال نو در بروکسل به دلیل ترس از تروریسم لغو شد. شهردار گفت تحلیلگران بحران به این نتیجه رسیدند که بازرسی کامل ده ها هزار نفر که به تماشای آتش بازی می آیند ممکن نیست.

پلیس بروکسل می گوید دهمین مظنون را در ارتباط با حملات تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس دستگیر کرده است. گزارش شده است شش نفر دیگر برای بازجویی در مورد یک طرح احتمالی تروریستی در شب سال نو بازداشت شده اند.

چهار نفر از تندروهای اسلامی که ۱۳۰ تن را در حملات در پاریس کشتند، تابعیت بلژیکی داشتند.

مقامات پاریس نیز نمایش آتش بازی را لغو کردند و برنامه های دیگری را که قرار بود در خیابان شانزه لیزه برگزار شود کاهش دادند، با این حال نمایش نور در محل طاق نصرت برگزار شد.

در ترکیه، مقامات روز چهارشنبه دو متهم به عضویت در گروه "دولت اسلامی" را که گویا قرار بود در جریان مراسم به حملات انتحاری دست بزنند بازداشت کردند.

در شهر نیویورک، هزاران افسر پلیس ، برای برای تامین امنیت مراسم سال نو در میدان تایمز مستقر شده اند. انتظار می رود یک میلیون نفر در آنجا جمع شوند.

XS
SM
MD
LG