لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

ناخشنودی وزارت ارشاد از نتایج انتخابات هیئت مدیره خانه سینما


ناخشنودی وزارت ارشاد از نتایج انتخابات هیئت مدیره خانه سینما
ناخشنودی وزارت ارشاد از نتایج انتخابات هیئت مدیره خانه سینما

جواد شمقدری، معاون سینمایی وزارت ارشاد در واکنش به نتایج انتخابات مجمع عمومی خانه سینما گفت: «معاونت سینمایی ماموریتی دارد و راه خودش را می رود. در یک مقطعی خانه سینما خوب نتوانست با معاونت سینمایی همراهی کند، امیدوارم در دوره جدید وضعیت بهتر شود.»

اما اعضای هیئت مدیره خانه سینما می گویند: راه خود را رفتن یعنی اصرار بر ادامه تنش. همراهی باید دوسویه باشد یعنی هردوسو: نماینده صنوف و نماینده دولت باهمدیگر همراهی کنند؛ در غیراین صورت اوضاع همانی خواهد شد که بود، یعنی تنش و جدال میان نماینده صنوف مردمی و نماینده دولت.

فرهاد توحیدی، رئیس هیئت مدیره جدید و سخنگوی خانه سینما، در واکنش به سخنان شمقدری تاکید کرد، امیدوار است معاونت سینمایی گفتگوها را با خانه سینما آغاز کند.

هیئت مدیره دوره دوازدهم با ترکیب فرهاد توحیدی، مریلا زارعی؛ امير اثباتی؛ تورج منصوری؛ ابراهیم مختاری؛ محمدرضا موئینی و محمد سریر بی درنگ پس از آغاز به کار خود در نخستین نشست خود بار دیگر محمدمهدی عسگرپور، مدیرعامل خانه سینما را در سمت خود ابقا کرد. همچنین فرهاد توحید بعنوان رئیس هیئت مدیره و سخنگوی خانه سینما انتخاب شد.

ابقای محمدمهدی عسگرپور به مدیرعاملی خانه سینما

فرهاد توحیدی در گفتگو با ایلنا درباره ادامه کار عسگرپور در مقام مدیرعاملی خانه سینما گفت: «عسگرپور یک مدیر فرهنگی باسابقه است که هر جا بوده از فارابی تا صداوسیما و سازمان فرهنگی هنری شهرداری و سایر سمت‌هایش و در نهایت خانه سینما نوآوری یکی از ویژگی‌های مدیریت او بوده و کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته است.»

تشکیلات جدید دولت ساخته برای تهیه کنندگان مشکل آینده خانه سینما

فرهاد توحیدی سخنگوی هیئت مدیره گفت یکی از وظایف این هیئت اصلح ساختار خانه سینما و تعیین تکلیف شورای عالی تهیه کنندگان است که پذیرش این شورا بعنوان عضوی از صنوف خانه سینما مورد اعتراض اتحادیه تهیه کنندگان سینما قرار گرفته است.

توحیدی ابراز امیدواری کرد مسائل تهیه کنندگان نیز در سال جاری به شکل منطقی حل شود.

اما از آنجا که علیرضا سجادپور مدیرکل ارزشیابی فیلم وزارت ارشاد به دستور جوادشمقدری از مدتها پیش دست به تشکیل نهادی صنفی برای تهیه کنندگان زدند تا رقیبی در درون خانه سینما شود، احتمال می رود حل این مشکل برای هیئت مدیره جدید نفس گیر باشد.

هیئت مدیره جدید به خوبی می داند وزارت ارشاد به این آسانی دست از نهاد خودساخته اش برنخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG