لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۸

فروش ماریجوانا در ایالت نوادا نیز آغاز شد


نوادا پنجمین ایالت آمریکا خواهد بود که فروش ماریجوانا برای مصارف تفننی را آغاز کرده است.

در ماه نوامبر گذشته و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ساکنان ایالت نوادا به آزاد شدن مصرف تفننی ماریجوانا رأی دادند. پس از تصویب، بسیاری بی صبرانه در انتظار عبور از مرحله قانونی و ورود به مرحله خرید و فروش نشسته بودند، اما انتظارشان هم اکنون به پایان رسیده است.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، فروش ماریجوانا برای مصارف تفننی در ایالت نوادا از روز شنبه دهم تیر ماه آغاز شد. نوادا هم اکنون پنجمین ایالت آمریکا خواهد بود که خرید و فروش ماریجوانا برای تفنن را قانونی کرده و به اجرا گذاشته است.

در حال حاضر تنها یک فروشگاه ماریجوانای تفننی در لاس‌وگاس آغاز به کار کرده که در بلوار معروف لاس‌وگاس واقع شده است. علاقه‌مندان، ساعت ها پیش از آغاز نخستین فروش در صف های طولانی ایستاده بودند.

انتظار می رود بیش از ۶۰ درصد مشتریان ماریجوانای تفننی در لاس‌وگاس جهانگردانی باشند که برای تفریح و خوش‌گذرانی به این شهر سفر کرده اند.

با وجود دسترسی قانونی به ماریجوانا، دستکم برای افراد بالای ۲۱ سال، مصرف ماریجوانا در نوادا در ملاء عام همچنان غیر قانونی محسوب می شود و تخلفات می توانند تا ۶۰۰ دلار جریمه بهمراه داشته باشند.

در حال حاضر هشت ایالت آمریکا و واشنگتن دی‌سی مصرف تفننی ماریجوانا را قانونی اعلام کرده اند اما از میان آنها تنها ایالت‌های نوادا، کولورادو، اورگون، واشنگتن، و آلاسکا اجازه فروش این محصولات را دریافت کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG