لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

موفقیت سریال «بازی مرکب» تقاضا برای فراگیری زبان کره‌ای را افرایش داده است


سریال «بازی مرکب»
سریال «بازی مرکب»

موفقیت یک سریال ساخت کره‌ جنوبی که از شبکه اینترنتی نتفلیکس پخش می‌شود تقاضا برای فراگیری زبان کر‌ه‌ای را در سایر کشورهای جهان افرایش داده است.

به گزارش رویترز، پخش سریال «بازی مرکب» باعث بالا رفتن توجه جهانی به فرهنگ، هنر، صنعت سرگرمی، و حتی محصولات زیبایی کره‌ جنوبی شده است.

بازی مرکب، ساخته هوانگ دونک هیوگ، درباره گروهی با تجربیات متفاوت است که برای تصاحب یک جایزه نقدی هنگفت، تن به شرکت در بازی‌های کودکانه با عواقبی ناگوار می‌دهند.

ساختار نامتعارف، داستان عجیب، و سرنوشت غافلگیرکننده شخصیت‌ها در «بازی مرکب» با استقبال زیادی مواجه شده و این مجموعه را به یکی از پربیننده‌ترین آثار نتفلیکس تبدیل کرده است.

در هفته‌های اخیر کاربران زیادی برای فراگیری زبان کره‌ای به اپلیکیشن «دولینگو» مراجعه کرده اند و در حال گذراندن دوره‌های آموزشی در سطوح مختلف هستند.

بنا بر اعلام دولینگو، دو‌ هفته پس از پخش سریال بازی مرکب، تعداد علاقمندان به فراگیری زبان کره‌ای، در بریتانیا ۷۶ درصد و در آمریکا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

کره جنوبی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا است که یکی از غول‌های صنعت هنر و سرگرمی جهان محسوب می‌شود.

گروه موسیقی پسرانه «بی تی اس»، و فیلم‌های سینمایی «پارازیت» و «میناری» که حضور درخشانی در مراسم اسکار داشتند، بخشی از موفقیت‌های اخیر هنری این کشور محسوب می‌شوند.

گروه موسیقی پسرانه «بی تی اس»
گروه موسیقی پسرانه «بی تی اس»

این هفته فرهنگ‌نامه «آکسفورد» ۲۶ واژه جدید با اصلیت کره‌ای را به آخرین‌ نسخه خود اضافه کرد و این نشان‌دهنده تأثیر قابل توجه کره جنوبی بر فرهنگ عامه جهان است.

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی، با استقبال از این موضوع، الفبای کره‌ای را «قدرت نرم» این کشور توصیف کرد.

سام دالسیمر، سخنگوی اپلیکیشن «دولینگو»، با اشاره به استقبال از فراگیری زبان کره‌ای، گفت: «زبان و فرهنگ به صورت ذاتی به هم مرتبط هستند و آن چه که در فرهنگ عامه و رسانه‌ها اتفاق می‌افتد، اغلب بر معرفی و یادگیری زبان تأثیرگذار است.»

به گفته او، محبوبیت جهانی موسیقی کره‌ای، یا فیلم و سریال‌های تولیدی این کشور، درخواست‌ برای یادگیری زبان کره‌ای را افزایش داده است.

بر اساس آمار بنیاد مبادله فرهنگی بین‌المللی کره، حدود ۷۷ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند.

سریال «بازی مرکب»
سریال «بازی مرکب»

علاوه بر اپلیکیشن دولینگو، برنامه‌های مشابه، یا سایر موسسات و سازمان‌های آموزشی زبان، با افزایش قابل توجه تقاضا برای فراگیری زبان کره‌ای مواجه شده‌اند و انتظار می‌رود که این موج همچنان ادامه داشته باشد.

بسیاری از این دوره‌ها شامل بخش‌های متنوع فرهنگی است و آگاهی‌های متنوعی را درباره آداب، رسوم، خوراک، و سایر ویژگی‌های کره جنوبی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

XS
SM
MD
LG