لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

شبکه پخش آنلاین فیلم، نمایش صحنه سیگار کشیدن را کاهش خواهد داد


در صورتی که سیگار کشیدن در پردازش شخصیتی تاریخی مانند نقش «شاهدخت مارگارت» در سریال «تاج» ضروری باشد، نتفلیکس آن را حذف نخواهد کرد
در صورتی که سیگار کشیدن در پردازش شخصیتی تاریخی مانند نقش «شاهدخت مارگارت» در سریال «تاج» ضروری باشد، نتفلیکس آن را حذف نخواهد کرد

کمی پس از آغاز فصل سوم سریال پربیننده «چیزهای عجیب»، شبکه نتفلیکس تصمیم گرفت در نمایش صحنه های مصرف دخانیات محتاطانه تر عمل کند.

یکی از بزرگترین سازمان های غیرانتفاعی آمریکا که در زمینه بهداشت و سلامت فعالیت می کند، نتایج پژوهشی را منتشر کرده است که به افزایش میزان نمایش مصرف سیگار در سریال های تلویزیونی می پردازد.

این پژوهش نشان داده است که نتفلیکس به لطف سریال های محبوبش همچون «نارنجی مد جدید است» و «خانه پوشالی» در نشان دادن مصرف سیگار پیشتاز است.

با این حال، سریال «چیزهای عجیب» در نمایش کشیدن سیگار حرف اول را می زند و آنطور که این پژوهش نشان می دهد در تمامی قسمتهای خود دست کم یک صحنه مصرف سیگار دارد.

از آنجایی که این سریال برای مخاطب جوان ساخته شده است، بسیاری از فعالان سلامت و بهداشت از تأثیر منفی آن بر روی جوانان ابراز نگرانی کرده اند.

پس از انتشار این پژوهش، نتفلیکس تعهد داد تا در سیاستهای نمایش مصرف سیگار بازنگری کند.

نتفلیکس می گوید سیگار را از پروژه های آینده خود حذف خواهد کرد مگر آنکه به بینش هنری فیلمساز خدشه وارد کند و یا در شخصیت پردازی از لحاظ تاریخی و فرهنگی ضروری باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG