لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

بورسیه ۵.۴ میلیون دلاری نتفلیکس به یاد چدویک بوزمن فقید


چدویک بوزمن. آرشیو
چدویک بوزمن. آرشیو

شبکه پخش اینترنتی «نتفلیکس» برای بزرگداشت چدویک بوزمن، بازیگر فقید آمریکایی، یک بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه «هوارد» شهر واشنگتن ایجاد می‌کند.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، چدویک بوزمن در دانشگاه هوارد در رشته کارگردانی و بازیگری درس خواند و مدرک کارشناسی هنرهای معاصر خود را در سال ۲۰۰۰ دریافت کرد.

او یکی از چهره‌های موفق هوارد محسوب می‌شود و اخیرا دانشکده هنرهای معاصر این دانشگاه را نیز به نام او تغییر دادند.

این بورسیه تحصیلی به مبلغ ۵.۴ میلیون دلار، «یادبود چدویک بوزمن» نام دارد و هزینه‌های چهار سال تحصیل در دانشکده هنرهای معاصر دانشگاه هوارد را پوشش می‌دهد.

چادویک بوزمن
چادویک بوزمن

دکتر وین ال فردریک، رئیس دانشگاه هوارد، با اشاره به زندگی، فعالیت‌های هنری، و شخصیت الهام‌بخش چدویک بوزمن، از همسر او برای حمایت مستمر، و از شبکه نتفلیکس برای ایجاد این بورس تحصیلی سپاسگزاری کرد.

به گفته دکتر ال فردریک «این بورس تحصیلی تجسم عشق چادویک به هوارد، علاقه او به قصه‌گویی، و تمایلش برای حمایت از نسل‌های آینده این دانشگاه است.»

تد ساراندوس، مدیرعامل و مدیر ارشد تولید محتوای شبکه نتفلیکس، با قدردانی از دستاوردهای ارزنده چدویک بوزمن، و تأثیرات الهام‌بخش او در این عرصه، این بورس تحصیلی را ایجاد فرصتی برای ابرقهرمان‌های آینده توصیف کرد تا بتوانند تجربیات مشابهی داشته باشند.

چدویک بوزمن در فیلم‌های زیادی بازی کرد، ولی با هنرنمایی در نقش «پلنگ سیاه» از ابرقهرمان‌های داستان‌های مصور مارول به شهرت رسید.

او پس از مبارزه‌ای طولانی با بیماری سرطان در سال ۲۰۲۰ درگذشت.

XS
SM
MD
LG