لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل: ظریف دوباره دروغ می‌گوید


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه ۲۰ خرداد در پیامی در توئیتر گفت: «مجددا تاکید می‌کنم: اسرائیل به ایران اجازه توسعه سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد، زیرا موجودیت ما را تهدید می‌کند و برای همه جهان خطرناک است.»

آقای نتانیاهو در واکنش به گفته‌های محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفت: «ظریف دوباره دروغ می‌گوید. این ایران است که هر روزه و علنا تهدید به نابودی اسرائیل می‌کند. ایران به استقرار نظامی در سوریه ادامه می‌دهد و سازمان بین‌المللی انرژی اتمی امروز اعلام کرد که ایران برنامه هسته‌ای خود را شتاب می‌بخشد.»

یوکیا آمانو دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در وین بدون اشاره به جزئیات، گفت ایران برنامه اتمی خود را شتاب داده است.

محمد جواد ظریف در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه آلمان در تهران، مدعی شده بود مشکلات خاورمیانه به دلیل رفتار اسرائیل است.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز روز دوشنبه ۲۰ خرداد و در جریان یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا، گفت: «ایران یا باید مانند یک کشور عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. تنها راه حل، رسیدن به توافقی جامع با ایران و رسیدن به ۱۲ شرطی که گذاشته‌ایم، است.»

خانم اورتگاس در مورد خبر شدت گرفتن فعالیت‌های اتمی ایران گفت: «مشخص است که این روش اشتباهی است. ما معتقدیم جامعه جهانی باید ایران را پاسخگو قرار دهد و در جریان مذاکرات اروپایی با وزیر خارجه آمریکا، همه با ما هم‌عقیده بودند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG