لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۹

نخست وزیر اسرائیل: مبارزه با خصومت ایران تمام نشده است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که کشورش از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تقویت حضور نظامی ایران در سوریه و دستیابی احتمالی ایران به سلاح هسته ای دریغ نخواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۶ خرداد در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل گفت: «من در صحبت اخیرم با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به او گفتم که واقعا از موضع گیری قاطعانه دولت آمریکا علیه توافق هسته ای با ایران و علیه رفتار خصمانه ایران در منطقه ممنون هستیم. رژیم تهران عامل اصلی کاهش ثبات در خاورمیانه است و مبارزه با خصومت ایران تمام نشده است و هنوز ادامه دارد.»

آقای نتانیاهو افزود: «ما نخواهیم گذاشت ایران به سلاح هسته ای دسترسی پیدا کند و همزمان با حضور نظامی ایران در سوریه و علیه اسرائیل مبارزه خواهیم کرد. ما با انتقال سلاح های مرگبار از سوریه به لبنان و یا تولیدشان در لبنان مبارزه خواهیم کرد. این سلاح ها علیه اسرائیل طراحی شده و جلوگیری از انتقال و تولید آن حق ما برای دفاع از خود است.»

اسرائیل اوایل ماه جاری به تلافی جویی از آنچه عملیات نظامی ایران علیه نیروهای اسرائیلی در بلندی های جولان خواند، مواضع و پایگاه های نظامی ایران و سوریه در خاک سوریه را هدف قرار داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG