لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۷

نتانیاهو: رژیم ایران باعث مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه شد و به جامعه جهانی دروغ گفت


نخست وزیر اسرائیل در واکنش به شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی از سوی جمهوری اسلامی گفت که حق مردم ایران زندگی توام با «امنیت و صلح» است و آن‌ها شایسته آزادی هستند، چیز‌هایی که رژیم ایران از آن‌ها سلب کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه در آغاز جلسه دولت با تسلیت به خانواده قربانیان شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی، گفت که رژیم ایران نه تنها مردم خود را سرکوب کرده و مرکزیت تروریسم در خاورمیانه است، این رژیم همچنین باعث مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه است، اقدامی که سعی در پنهان کردن آن نمود و به جامعه جهانی دروغ گفت.

او افزود: می‌خواهم به شجاعت مردم ایران اشاره کنم که دوباره علیه این رژیم به خیابان‌ها آمده‌اند. آن‌ها شایسته آزادی هستند، آن‌ها شایسته رهایی هستند، حق آن‌ها زندگی توام با «امنیت و صلح» است، چیز‌هایی که رژیم ایران از آن‌ها سلب کرده است.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد با تبریک به پرزیدنت ترامپ به خاطر اعمال تحریم‌های جدید و بسیار سخت علیه رژیم ایران، تاکید کرد که «این‌ اقدام به موازات تصمیم رژیم ایران برای سرعت بخشیدن به غنی سازی اورانیوم اجرا گشت.»

نتانیاهو همچنین از بریتانیا، فرانسه و آلمان خواست تا به تلاش‌های آمریکا بپیوندند و افزود: «آن‌ها باید به شورای امنیت سازمان ملل رفته و تحریم‌هایی که آن زمان درباره آن تصمیم‌گیری شده بود را به مرحله اجرا در آورند.»

نخست وزیر اسرائیل بار دیگر تاکید کرد که کشورش «به رژیم ایران اجازه توسعه سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.»

همچنین صفحه اسرائیل در توئیتر به زبان فارسی نیز با بازنشر ویدئو رد نشدن دانشجویان از روی پرچم اسرائیل و آمریکا نوشت که «مردم ایران از دست این رژیم تاریک و سیاست‌های سرکوب‌گرانه‌اش خسته شده‌اند. پیام آن‌ها واضح و روشن است.»

ساعاتی پس از آن که مقامات جمهوری اسلامی ناچار به اعتراف شدند که هواپیمای مسافربری اوکراین بر اثر شلیک موشک سپاه سرنگون شده است؛ مردم معترض به خیابان‌ها آمدند و در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سایر مقامات شعار دادند. این اعتراضات امروز یکشنبه ۲۲ دی ماه نیز در چندین دانشگاه ها ادامه یافته و فضای خیابان ها در شهرهای مختلف امنیتی گزارش شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG