لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

نتانياهو: قدرتهای جهانی نبايد به ايران امتياز بدهند


نخست وزير اسراييل می گويد، قدرتهای جهان در برخورد با برنامه اتمی ايران بايد از موضع قدرت عمل کنند، نه از موضع ضعف. اين مطلب زمانی عنوان شده است که چند روز بيشتر به آغاز دور جديد مذاکرات مربوط به برنامه اتمی ايران باقی نمانده است.
بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، روز دوشنبه اول خرداد در شهر اورشليم گفت، قدرتهای جهانی نبايد به ايران امتياز بدهند. اين مطلب در حالی عنوان می شود که يوکيا آمانو، دبير کل آژانس بين المللی انرژی اتمی از ايران ديدن کرده است.
بنيامين نتانياهو می گويد: ايران خواهان نابودی اسراييل است، سلاح اتمی می سازد که به اين هدف برسد. ايران تهديدی برای اسراييل و صلح جهانی به شمار می رود. رهبران جهان بايد با صراحت و از موضع قدرت در مقابل اين مقاصد شيطانی بايستند، نه از موضع ضعف.
آقای نتانياهو افزود: آنها بايد خيلی روشن و صريح و در کمال قدرت از دولت ايران بخواهند، از همه فعاليتهای غنی سازی اورانيوم دست بردارد. تا حال می بايست همه اورانيومهای غنی شده از ايران گرفته شده باشد و نيروگاه اتمی نزديک قم هم بايد تخليه و بسته شده باشد. فقط در اين صورت می توان مطمئن شد که دولت ايران امکان دستيابی به بمب اتمی نخواهد داشت. اين موضع اسراييل است، موضع ما هيچوقت تغيير نکرده و در آينده هم تغيير نخواهد کرد.
روز دوشنبه رسانه های ايرانی خبر دادند که عليرغم گفتگوهای مفصل دبير کل آژانس بين المللی انرژی اتمی با فريدون عباسی دوانی، و سعيد جليلی، مقامهای اتمی ايران، هيچگونه نشانه ای از توافق به چشم نمی خورد.
XS
SM
MD
LG