لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

بنيامين نتانياهو در ديدار با پرزيدنت اوباما خواستار آغاز فوری گفتگو با محمود عباس شد


بيانيه کوتاهِ منتشر شده توسط کاخ سفيد در اواخر دوشنبه اعلام کرد که رهبران دو کشور به طور خصوصی موضوعات متعددی را که شامل همکاری امنيتی، ايران و چگونگی پيشرفت در روند صلح خاورميانه بود، مورد بحث قرار داده اند

بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل و باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا همزمان با تلاش دو طرف برای از سر گيری مذاکرات با فلسطينی ها، در واشنگتن ديدار کردند.

بيانيه کوتاهِ منتشر شده توسط کاخ سفيد در اواخر دوشنبه اعلام کرد که رهبران دو کشور به طور خصوصی موضوعات متعددی را که شامل همکاری امنيتی، ايران و چگونگی پيشرفت در روند صلح خاورميانه بود، مورد بحث قرار داده اند. (مقامات اسرائيلی گفته اند که تا روز سه شنبه اظهار نظری نخواهند کرد.)

در اوايل دوشنبه آقای نتانياهو در جلسه ای متشکل از گروه های يهوديان آمريکا (نشست سالانه فدراسيون های يهودی آمريکای شمالی) گفت که گفتگو با محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين، بايد فوراً آغاز شود. آقای نتانياهو اظهار داشت که هدف او دستيابی به يک پيمان صلح دايمی ميان اسراييل و فلسطينی هاست.


اما تلاشهای صلح پس از اعلام انصراف محمود عباس از شرکت در انتخابات رهبری فلسطينيان که قرار است در ماه ژانويه برگزار شود، پيچيده تر شد. روز دوشنبه صايب عريقات مذاکره کننده ارشد فلسطينی هشدار خود را تکرار کرد که اگر آمريکا ميخواهد با دولت خودگردان فلسطينی مذاکره کند، بايد در اين خصوص گامهای جدی تری بردارد.

XS
SM
MD
LG