لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۹

راه پيمايی نئونازی ها در آلمان


راه پيمايی نئونازی ها در آلمان
راه پيمايی نئونازی ها در آلمان

نئونازی های آلمان در يک راه پيمايی، ياد سربازان آلمان نازی را که پس از جنگ جهانی دوم در اردوگاه های آمريکا در آن کشور زندانی بودند، گرامی داشتند. اين راه پيمايی با خشم و برخورد شهروندان روبرو شد.

راه پيمايی ٣۰۰ نئونازی در شهر رماگن در غرب آلمان از ابتدا به دخالت پليس انجاميد. ورود نئونازی ها به ايستگاه قطار شهر همزمان با ورود طرفداران يک تيم فوتبال بود. حمله دو گروه به يکديگر با مشت و لگد، به دخالت پليس انجاميد، ولی بدنبال آن راه پيمايی تحت نظارت شديد پليس به آرامی برگزار شد.

اين راه پيمايی به منظور گراميداشت سربازان آلمان نازی برگزار شد که در سال ۱۹۴۵ در اردوگاه های آمريکا در آلمان زندانی بودند. نئونازی ها به سوی محلی که اردوگاه در آن قرار داشت، حرکت کردند.

راه پيمايی، خشم ساکنان شهر را برانگيخت و آنان خواستار مقابله با ايجاد هرگونه گروه نئونازی شدند.

يکی از شهروندان مخالف نئونازی ها، می گويد: خيلی وحشتناک است که اين گروه سياهپوش را در شهرمان می بينيم. بايد از اين جا بروند. ما آنها را نمی خواهيم. فرهنگ های زيادی در اين جا به طور مسالمت آميز زندگی می کنند. و نه اين افراطی های دست راستی. ما آنها را نمی خواهيم. اين يک فاجعه است که اين چيزها هنوز در آلمان باقی مانده است. بايد از خودمان خجالت بکشيم.

تلاش اوليه شهر برای جلوگيری از اين راهپيمايی با شکست روبروشد زيرا در آلمان راهپيمايی به منظور يادآوری کسانی که در حمله های نيروهای متحدين در زمان جنگ کشته شده اند، غيرقانونی نيست.

XS
SM
MD
LG