لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۴

رهبر ایران، تصمیم گیرنده و اداره کننده مذاکرات هسته ای


به گفته شهردار تهران، رهبر جمهوری اسلامی نظارت دقیق و عمیقی بر پرونده هسته ای دارد و «در حقیقت اداره کننده موضوع» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدباقر قالیباف که در جمع پیشکسوتان روحانی رزمنده سخن میگفت اضافه کرد: «بدون شک مقام معظم رهبری خط قرمزهایی که باید رعایت شود را از هرکسی و در هرجایگاهی مطالبه خواهند کرد. اعتقاد راسخ ما بر این است که ایشان به هیچ کس اجازه نخواهند داد که عزت ملت ایران و نظام اسلامی را خدشه دار کرده و بر سر این مسائل با هیچ چیز، هیچ کس وهیچ دولتی معامله نمی کنند… بنابراین مهم است که باور کنیم و کاملا بپذیریم که این پرونده، این گونه اداره می‌شود.»

هفته گذشته نیز رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، کمیته هسته ای شورای عالی امنیت ملی را حلقه ای از حلقه های تعیین چارچوب مذاکرات هسته ای با ۱+۵ خواند. به گفته او تصمیم گیری نهایی در مورد مذاکرات در حضور رهبر جمهوری اسلامی انجام می شود.

علاء الدین بروجردی که در کمیته هسته ای شورای عالی امنیت ملی حضور دارد، گفت که که آخرین حلقه تصمیم گیری با حضور ایت الله خامنه ای تشکیل میشود و «در آن جلسه چارچوب مذاکرات نهایی شده و تیم مذاکره‌کننده در همان چارچوب مذاکره می کند.»

برگزاری همایش «دلواپسیم» از سوی گروهی از محافظه کاران و انتقادات تند شرکت کنندگان به مواضع و تصمیم گیری های تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، واکنش های بسیاری را برانگیخت. برخی از چهره های سیاسی نظیر رئیس مجلس ایران از تیم مذاکره کننده ایران حمایت کردند.
XS
SM
MD
LG