لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۴

ریچارد نفیو از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا جدا شد؛ واکنش وزارت خارجه آمریکا


از ریچارد نفیو، به عنوان معمار تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در دوره اوباما یاد می‌شود
از ریچارد نفیو، به عنوان معمار تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در دوره اوباما یاد می‌شود

ریچارد نفیو، معاون فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا در وین جدا شده است. وزارت خارجه آمریکا این خبر را تائید کرد.

شبکه خبری «ان‌بی‌سی» نخست در گزارشی به نقل از دو منبع آگاه نوشت،‌ آقای نفیو و رابرت مالی، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران که مسئول تیم مذاکره‌کننده آمریکا در وین است، بر سر مسیر مذاکرات اختلاف‌نظر داشتند.

(به‌روزرسانی شده) یکی از سخنگویان وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به شهلا آراسته از صدای آمریکا برای واکنش به خبر تغییر در هیئت مذاکره‌کننده آمریکا در وین گفت، رابرت مالی نماینده ویژه در امور ایران تیمی از افراد حرفه‌ای را در اختیار دارد، از جمله جرت بلانک که ده ماه است در این نقش خدمت می‌کند. این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه به صدای آمریکا گفت که ریچارد نفیو در نزدیک به یک سال گذشته، کمک بزرگی برای تیم مذاکره کننده بوده و در وزارت خارجه باقی خواهد ماند.

از ریچارد نفیو، به عنوان معمار تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در دوره اوباما یاد می‌شود و خبر انتصاب وی در دولت بایدن در اسفند ١٣٩٩، با واکنش منفی برخی از مقامات ایرانی همراه شده بود.

XS
SM
MD
LG