لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

نخستین روز هفته آخر ان بی ای


نخستین روز هفته آخر ان بی ای
نخستین روز هفته آخر ان بی ای

هفته هفدهم و پایانی لیگ بسکتبال ان. بی. ای. شب گذشته با انجام نه دیدار آغاز شد

که در یکی از آنها لیکرز در برابر تیم دوم کنفرانس غرب به برتری رسید.

لس انجلس لیکرز که در ورزشگاه استیپلز سنتر با مجموعه ای از بازیکنان ذخیره اش به مصاف اوکلاهوما سیتی تاندر رفته بود، در وقت اضافه دوم با نتیجه نزدیک ۱۱۴ بر ۱۰۶ به برتری رسید. در این دیدار ران آرتس شوتینگ فوروارد لیکرز به دلیل خطای غیر ورزشی اش بر روی جیمز هاردن از بازی اخراج شد، آرتست که مدتی است بودایی شده و نامش رو هم هب متا ورلد پیس تغییر داده بعد از اینکه از زمین اخراج شد ادعا کرد که این حرکت او عمدی نبوده. اما ستاره لیکرز در این دیدار در شبی که اندرو باینام سنتر بلندقامت شهر فرشته و کوبی برایانت کهنه کار در فرم ایده آلشان نبودند پائو گسولِ اسپانیایی بود. فوروارد قدرتی لیکرز با ثبت بیست امتیاز، چهارده ریباند و نه پاس گل نقش به سزایی در کسب بیست و ششمین پیروزی خانگی لس انجلس داشت. هر دو تیم لیکرز و تاندر پیش از این صعودشان به مرحله پلی آف این مسابقات را مسجل کرده بودند.

در دیگر دیدار شب گذشته نیویورک به یک پیروزی خارج از خانه دست یافت. نیویورک نیکس که در فیلیپس آرنا میهمان آتلانتا هاکس بود موفق شد در حضور هجده هزار تماشاگر میزبان با نتیجه نزدیک ۱۱۳ بر ۱۱۲ این تیم را مغلوب کند. نیویورک که در رده هفتم کنفرانس شرق قرار دارد موفق شد به لطف درخشش کارملو آنتونی، تیم پنجم این کنفرانس را شکست دهد. آنتونی، شوتینگ فوروارد بیست و هفت ساله نیویورک در این بازی سی و نه امتیاز، ده ریباند، دو پاس گل و دو توپ ربایی برای تیمش ثبت کرد تا این تیم سی و چهارمین پیروزی فصلش را جشن بگیرد. در تیم آتلانتا اما ماروین ویلیامز، به رغم ثبت بیست و نه امتیاز، یازده ریباند و یک توپ ربایی باز هم نتوانست مانع از بیست و ششمین شکست این فصل آتلانتا شود.

اما میامی هم دیگر پیروز شب گذشته لقب گرفت. میامی هیت که دو شب پیش بدون در اختیار داشتن لبران جیمز در برابر تیم ضعیف واشینگتن ویزاردز تن به شکست داده بود، این بار موفق شد در ورزشگاه آمریکن ایرلانز آرنا با نتیجه ۹۷ بر ۸۸ از سد تیم هیوستن راکتس عبور کند. در این دیدار بیست هزار تماشاگر حاضر در سالن، بار دیگر شاهد هنرنمایی لبران جیمز بودند. جیمز که با معدل بیست و هفت و یک دهم امتیاز در هر بازی نفر سوم لیست امتیازآورترین بازیکنان این فصل ان بی ای است، در این بازی با ثبت سی و دو امتیاز، هشت ریباند و پنج پاس گل چهل و ششمین پیروزی این فصل میامی را رقم زد.این درحالی بود که اریک اسپولسترا سرمربی میامی در این دیدار به کریس باش استراحت داده بود. در تیم هیوستون هم چندلر پارسونز، فوروارد این تیم بیست و سه امتیاز، شش ریباند و دو پاس گل برای تیمش کسب کرد تا امتیاز آورترین بازیکن میهمان باشد. میامی پیش از این به پلی آف صعود کرده اما هیوستون هنوز به صعود امیدوار است.

صدرنشین کنفرانس غرب هم دیگر پیروزی مسابقات شب گذشته لقب گرفت. سن آنتونیو اسپرز که در ای. تی. اَند. تی. سنتر میزبان کلیولند کاوالیرز بود توانست حریفش را با نتیجه ۱۱۴ بر ۹۴ مغلوب کند. در این دیدار سن آنتونیو با درخشش مانو جینوبیلی موفق شد در هر چهار کوارتر بازی به پیروزی برسد. شوتینگ گارد سی و چهار ساله آرژانتینی اسپرز در این بازی بیست امتیاز، سه ریباند، سه پاس گل و یک توپ ربایی برای تیمش کسب کرد تا سن آنتونیو به چهل و هفتمین پیروزی این فصل دست یابد. در آنسوی میدان هم در حالی که کلیولند شانسی برای صعود به مرحله پلی آف این مسابقات را ندارد، آنتوان جَمیسون با کسب بیست و یک امتیاز، سه ریباند و سه پاس گل امتیاز آورترین بازیکن تیم مغلوب لقب گرفت.

XS
SM
MD
LG