لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۱

درخشش لین باز هم چاره ساز نیکس شد


درخشش لین باز هم چاره ساز نیکس شد
درخشش لین باز هم چاره ساز نیکس شد

در آغاز هفته نهم لیگ ان. بی. ای. شب گذشته ده دیدار برگزار شد که درحساس ترین آنها ستاره اینروزهای لیگ بار دیگر ناجی تیم نیویورک نیکس شد.

در بازی دیشب که در حضور نزدیک به ۲۰ هزار تماشاگر مدیسون اسکوئر گاردن منهتن برگزاری شد نیویورک نیکس به لطف درخشش جرمی لین شکست دیگری به مدافع عنوان قهرمانی تحمیل کرد. دالاس موریکس در خانه ی نیویورک نیکس ۱۰۴ بر ۹۷ تن به شکست داد. لین بازیکن یک متر و ۹۱ سانتیمتری تیم میزبان که این هفته ها بسیار خبر ساز شده با عملکردی خیره کننده با ثبت ۱۴ پاس گل موتور امتیاز آوری تیم نیوورک را روشن کرد و سبب ساز بردی شیرین برای سفید پوشان شد. این بازیکن تایوانی تبار در این بازی ۲۸ امتیاز، ۴ ریباند، ۱۴ پاس گل، پنج توپ ربایی و یک بلاک شات برای نیویورک کسب کرد تا این تیم شانزدهمین برد این فصلش را جشن بگیرد. در آن سوی میدان درک نوویتسکی، فوروارد قدرتی دالاس به رغم به دست آوردن ۳۴ امتیاز و ۵ ریباند باز هم نتوانست مانع از دوازدهمین شکست این فصل قهرمان سال قبل مسابقات شود.

در یکی از ده دیدار دیشب تیم ال ای لیکرز مقابل فینیکس سانز تن به شکست داد. در این جدال تماشایی کوبی برایانت و یارانش تسلیم استیو نش و فینیکس سانز شدند. این دو تیم که جمعه شب در استیپلز سنتر به مصاف هم رفته بودند دیشب در سالن یو. اس. ایرویز سنتر شهر فینیکس بار دیگر مقابل هم صف آرایی کردند. اما برعکس بازی جمعه شب که با پیروزی ۱۱۱ به ۹۹ لیکرز به پایان رسید بازی دیشب با میدان داری تیم میزبان آغاز شد. کواتر نخست با برتری ۳۵ به ۱۹ فینیکس به پایان رسید. کوارتر دوم هم با پیروزی ۲۸ به ۲۱ تیم میزبان همراه بود تا تیم فینیکس پیش از وقت استراحت نیمه ی بازی با ۲۳ امتیاز از ال ای لیکرز پیش بیوفتد. در کوارتر سوم شاگردان مایک براون ۲۷ به ۱۹ پیروز شدند اما در کواتر پهارم باز این تیم میزبان بود که با حساب ۲۳ به ۲۰ برتری را به نام خود ثبت کرد تا سیزدهمین برد خود را جشن بگیرد. در این دیدار کوبی برایانت با ۳۲ امتیاز هفت ریباند و ۵ پاس گل بهترین بود. اما۲۵ امتیاز جرد دادلی و۲۱ پوینت مارسین گوتات برای برتری ۱۰۲ به ۹۰ فینیکس سانز کافی بود. در ادامه مسابقات هفته نهم لیگ بسکتبال ان بی ای امشب یازده دیدار برگزار میشود.

اما در دیگر دیدار شب گذشته صدرنشین کنفرانس غرب در برابر دنور ناگتس به برتری رسید. ستاره تیم ملی بسکتبال آمریکا کوین دورانت فوروارد ۲۳ ساله و اوکلاهوماسیتی تاندر با درخششی خیره کننده با کسب ۵۱ امتیاز رکوردی جدید برای خود به ثبت کرد.

این بیشترین امتیاز در یک بازی برای کوین دورانت بود اوکلاهوما سیتی تاندر که در چسپیک انرژی آرنا میزبان دنور بود، با هنرنمایی ها کوین دورانت میهمانش را در وقتهای اضافه با نتیجه ۱۲۴ بر ۱۱۸ شکست داد. شوتینگ فوروارد اوکلاهوما در این دیدار به غیر از۵۱ امتیازی که به دست آورد. هشت ریباند، سه پاس گل و چهار توپ ربایی هم ثبت کرد تا مرد نخست میزبان در راه کسب بیست و چهارمین پیروزی تیمش باشد. البته راسل وستبروک هم ۴۰ امتیاز با اندوخته اوکلاهوما افزود تا این دو بازیکن به تنهای ۹۱ امتیاز تیم پیروز را کسب کرده باشند. در آنسو هم آرون آفالو، شوتینگ گارد دنور با کسب ۲۷ امتیاز و ۷ ریباند امتیاز آورترین بازیکن تیم مغلوب بود. اوکلاهوما امشب میزبان نیواورلینز هورنتس خواهد بود.

XS
SM
MD
LG