لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۰

دیدار قهرمانان با رئیس جمهور


دیدار قهرمانان با رئیس جمهور
دیدار قهرمانان با رئیس جمهور

دیروز کاخ سفید آمریکا میهمانان ویژه ای داشت.

بازیکنان تیم دالاس ماوریکس که سال گذشته در فینال لیگ ان بی ای موفق شدند بعد از شش دیدار نفس گیر از سد تیم میامی هیت بگذرند و مقام قهرمانی را بدست آورند روز گذشته به دیدار باراک اوباما رفتند. طبق یک سنت قدیمی قهرمانان ورزش آمریکا به کاخ سفید میروند و با رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار می کنند. باراک اوباما که خود بسکتبالیست قابلی است و هم اکنون در کاخ سفید هم به بازی بسکتبال میپردازد هوادار سرسخت تیم شهرش شیکاگو بولز است. اما در این دیدار درک نوویتسکی آلمانی که هفت ماه پیش در پایان فصل قبل بعنوان بهترین و ارزشمندترین بازیکن فینال انتخاب شد از سوی باشگاه پیراهنی به رسم یادبود به رئیس جمهوری هدیه داد. دالاسی ها باید امشب در دیترویت به مصاف دیترویت پیستونز بروند.

اما تیم مورد علاقه رئیس جمهور آمریکا شیکاگو بولز هشتمین برد خود را جشن گرفت. شیکاگو بولز که دیشب در یونایتد سنتر شهر شیکاگومیزبان تیم دیترویت پیستونز بودند در پایان کواتر چهارم با نتیجه ۹۲ به ۶۸ به پیروزی رسیدند تا با هشت برد و تنها دو باخت در دویژن مرکزی لیگ ان بی ای در صدر قرار گیرند. در این دیدار دو تیم در کواتر های اول و سوم به تساوی رسیدندولی کواترهای دوم و چهارم از آن درک روز و یارانش بود. روز بهترین بازیکن رقابتهای فصل عادی لیگ گذشته با کسب ۲۲ امتیاز و هشت پاس گل نقش بسزایی در این برد داشت اما پر امتیاز آورترین بازیکن میدان کارلوس بوزر گارد قدرتی شیکاگو بود که در این دیدار ۲۳ امتیاز ۸ ریباند۲ پاس گل و یک توپ ربایی به ثبت رساند.

همچنین دیشب تیم نیویورک نیکس به یک برد دیگر رسید. نیویورکی ها که در مدیسون اسکوئر گاردن منهتن میزبان تیم شارلوت بابکتس بودند با درخشش تایسون چاندلر ۹۱ به ۸۷ از سد این تیم گذشتند. چاندلر با ۲۰ امتیاز۱۳ ریباند یک پاس گل ۳ توپربایی و ۳ بلاک شات از بهترین بازیکنان میدان بود. همچنین آماره استودیومایر با ۲۵ امتیاز و کارملو آنتونی با ۲۲ امتیاز سهم مهمی در این برد داشتند.

XS
SM
MD
LG