لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۳

دومین پیروزی مدافع قهرمانی


دومین پیروزی مدافع قهرمانی
دومین پیروزی مدافع قهرمانی

در لیگ بسکتبال ان بی ای و در ادامه رقابتهای هفته دوم تیم دالاس ماوریکس مدافع عنوان قهرمانی اولین شکست را به تیم اوکلاهوما سیتی تاندرز تحمیل کرد.

در این دیدار که در آمریکن ایرلاینز آرنای شهر دالاس در ایالت تگزاس برگزارشد

تیم دالاس در ششمین بازی این فصل خود و پس از آنکه چهار شکست را در کارنامه داشت در مصاف با کوین دورانت و یارانش با نتیجه ۱۰۰ به ۸۷ به پیروزی رسید.

در ابتدای کوارتر نخست این بازی دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر بودند، ولی در سه کوارتر بعدی تیم میزبان با هنرنمایی جیسون تری و لامار اودوم ۳۴ به ۲۷ از اوکلاهوما پیش افتاد. راسل وستبروک که در این دیدار ۱۸ امتیاز برای اوکلاهوما بدست آورد در کواتر سوم نتوانست یاران خود را تغذیه کند تا یاران درک نویتسکی در این وقت دوازده دقیقه ای با نتیجه ۲۴ به ۱۸ به برتری برسند و تساوی ۲۲ به ۲۲ کوارتر چهارم هم سودی برای اوکلاهوما نداشته باشد. در این دیدار شان ماریون۱۷ امتیاز وینس کارتر ۱۴ امتیاز کسب کردند اما درک نویتسکی با ۲۶ امتیاز ۶ ریباند ۳ پاس گل و دو توپ ربایی بهترین بازیکن تیمش بود در تیم مقابل هم کوین دورانت با ۲۶ امتیاز ۶ ریباند ۳ پاس گل و دو توپربایی بهترین بود.

اما دیشب شاگردان داک ریورز در ششمین دیدارشان به سومین برد خود رسیدند. داک ریورز که برای هشتمین فصل پیاپی روی نیمکت تیم باستن سلتیکس می نشیند

دیشب در خانه تی. دی. گاردنِ آرنای شهر باستن پنجمین باخت واشنگتن ویزاردز را به این تیم تحمیل کرد. ستاره ی این دیدار پال پیرس فوروارد تیم باستن بود که با پرتابهای سه امتیازی خود امان از یاران راشارد لوئیس بریده بود. البته بغیر از پیرس براندون باس ۱۴ امتیاز کوین گارنت ۱۰ امتیاز و روژان روندو ۶ امتیاز برای تیم میزبان کسب نمودند. اما پر امتیاز آورترین بازیکن سفید و سبز پوشان باستن ری آلن بود که با ۲۷ امتیاز ۲ ریباند دو اسیست یا پاس گل و یک توپ ربایی بهترین بازیکن میدان بود.

و دیشب تیم میامی هیت هم به اولین باخت خود رضایت داد. دیشب در دیداری که به میزبانی یاران لبران جیمز در آمریکن ایرلاینز آرنای شهر میامی ایالت فلوردیا برگزار شد. تیم آتلانتا هاکس با هنرنمایی جو جانسون و آل هارفورد میامی هیت را در خانه اش شکست داد. هر چند که لبران جیمز در این دیدار در زمان ۳۹ دقیقه حضورش در زمین ۲۸ امتیاز هفت ریباند و شش پاس گل بهترین بازیکن میزبان بود اما دفاع ناقص تیم میامی در کواتر چهارم برتری ۳۳ بر ۲۱ این تیم را سبب شدتا درنهایت تیم آتلانتا هاکس با پیروزی ۱۰۰ به ۹۲ چهارمین برد خود را جشن بگیرد.

در دیگر دیدار دیشب دوایت هاوارد سوپر من ان. بی. ای. و اورلاندو مجیک هم در خانه تیم دیترویت پیستونز به دومین باخت خود تن دادند. در این دیدار تیم اولاندو تنها در کوار تر دوم از میزبان خود پیش افتادند و در سه کواتر دیگر مغلوب جنگندگی دیترویت پیستونز شدند. در این پیکار هیدو ترک اگلو شوتینگ فوروارد ترک اورلاندو و رایان اندرسون هر کدام ۱۳ امتیاز بدست آوردند و حتی نوزده امتیاز دوایت هاوارد و ۷ ربیاند او نیز گره ای از مشکل اورلاندو باز نکرد تا این تیم در پایان با حساب ۷۸ به ۸۹ تسلیم تیم ایالت جورجیا شود

همچنین تیم پرستاره نیویورک نیکس دیشب سومین باختش را متحمل شد. کارملو آنتونی ستاره تیم مدعی شرق به تنهایی برای نیویورک نیکس ۳۵ امتیاز کسب کرد ولی این برای جلوگیری کردن از شکست تیمش کافی نبود.

نیویورکی ها که در خانه در سالن مشهور مدیسون اسکوئر گاردن منهتن میزبان نماینده کانادا تورنتو راپتورز بودند در پایان بازی با اختلاف پنج امتیاز ۹۰ به ۸۵ تسلیم شدند تا از پنج دیدار خود سه باخت و تنها دو برد در کارنامه داشته باشند.

در دیگر دیدار دیشب تیم باتجربه سان آنتونیو اسپرز در شهر مینه سوتا مغلوب شد. سان آنتونیو اسپرز که با در اختیار داشتن مانو جینوبیلی تونی پارکر و تیم دانکن به مصاف تیم تیمبرولوز رفته بود در کواتر دوم با مصدومیت جینوبیلی ستاره آرژانتینی خود روبرو شد و در پایان بازی هم با حساب ۹۶ به ۱۰۶ مقابل میزبانش باخت تا با دو باخت و سه برد در مکان سوم کنفرانس غرب لیگ جای گیرد.

XS
SM
MD
LG