لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۲

صعود مقتدرانه بوستون


صعود مقتدرانه بوستون
صعود مقتدرانه بوستون

در بسکتبال ان بی ای باستن سلتیکس با کسب ۴ پیروزی و با اقتدار بعنوان اولین تیم به جمع هشت تیم برتر رقابتهای بسکتبال ان. بی. ای. راه پیدا کرد.

در ادامه مرحله پلی آف لیگ ان. بی. ای. شب گذشته یک دیدار از کنفرانس غرب وسه دیدار از کنفرانس شرق برگزار شد که طی یکی از آنها باستن سلتیکس، تیم سوم کنفرانس شرق که در چهارمین مصاف خود به دیدار نیویورک نیکس رفته بود موفق شد با هنرنمایی کوین گارنت پاول پیرس روژان روندو و ری آلن ضمن شکست این حریف جواز حضور در مرحله بعد را بدست آورد.در این دیدار که در مدیسون اسکوئر گاردن شهر نیویورک برگزار شد، تیم میهمان با نتیجه ۱۰۱ بر ۸۹ پیروز میدان لقب گرفت.کوین گارنت، فوروارد کهنه کار باستن باز هم درخشید و توانست با ۲۶ امتیاز، ۱۰ ریباند و یک پاس گل به پیروزی تمیش کمک کند. در آنسو کارملو آنتونی برغم کسب ۳۹ امتیاز و ۹ ریباند، نتوانست مانع از شکست و حذف تیمش شود.این چهارمین برد باستن در مجموع چهار دیدار بود تا مردان داک ریورز بعنوان نخستین تیم به نیمه نهایی کنفرانس شرق صعود کنند.

اما در دیگر دیدار شب گذشته، میامی هیت، تیم دوم کنفرانس شرق، در برابر فیلادلفیا سونی سیکسرز تن به شکست داد تا صعودش به دور بعد به تعویق افتد. در این دیدار که در ولز فارگو سنتر و به میزبانی فیلادلفیا برگزار شد، این تیم موفق شد ۸۶ بر ۸۲ در برابر یاران لبران جیمز به برتری دست یابد. در این دیدار اِلتون برند، فوروارد قدرتی فیلادلفیا، با کسب ۱۵ امتیاز، ۱۱ ریباند ، نقش مهمی در پیروزی تیمش داشت. در تیم میامی لبران جیمز باز هم مرد اول تیمش بود و ۳۱ امتیاز و ۷ ریباند حاصل کار او بود. با این نتیجه میامی که سه برد در کارنامه دارد برای صعود نیاز به یک پیروزی دیگر خواهد داشت.

و در آخرین دیداراز کنفرانس شرق اورلاندو مجیک هم در برابر حریفش تن به شکست داد. در این دیدار که در ورزشگاه فیلیفپس آرنا در حضور ۱۹ هزار تماشاگر و به میزبانی آتلانتا هاوکس برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه ۸۸ بر ۸۵ به پیروزی رسید. جمال کرافورد، گارد آتلانتا، همه کار برای تیمش کرد و ۲۵ امتیاز، ۳ ریباند، ۶ تلاش منجر به گل و یک بلاک شات به دست آورد تا تیمش پیروز این دیدار لقب بگیرد. در تیم اورلاندو هم دوایت هاوارد با ۲۹ امتیاز و ۱۷ ریباند، امتیازآورترین بازیکن تیمش بود. با این نتیجه آتلانتا در مجموع سه بر یک از حریفش پیش افتاد تا برای صعود به نیمه نهایی تنها به یک برد نیاز داشته باشد.

اما در کنفرانس غرب لس انجلس لیکرز هم در برابر نیواورلینز هورنتس تن به شکست داد. شاگردان فیل جکسون که در نیواورلینز آرنا، میهمان بودند در آخر با نتیجه ۹۳ بر ۸۸ مغلوب شدند. کوبی برایانت و پائو گسول در این دیدار در فرم ایده آل خود نبودند و به ترتیب با ۱۷ و ۱۶ امتیازی که به دست آوردند نتوانستند مانع از شکست مدافع عنوان قهرمانی در این دیدار شوند. در این دیدار کریس پاول، گارد قدرتی هورنتس ۲۷ امتیاز، ۱۳ ریباند و ۱۵ پاس گل داد تا نقش به سزایی در پیروزی تیمش داشته باشد.این پیروزی دو تیم را در عدد دو به تساوی رساند تا تعیین تکلیف تیم پیروزی به بازیهای آینده موکول شود.

XS
SM
MD
LG