لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۶

خبرهایی از ان بی ای


خبرهایی از ان بی ای
خبرهایی از ان بی ای

در دومین شب از بازیهای مرحله حذفی لیگ بسکتبال ان. بی. ای. دیشب ۴ بازی برگزار شد که سه دیدار آن از کنفرانس غرب بود.

در مهمترین بازی تیم صدرنشین این کنفرانس سان آنتونیو اسپرز در مقابل یاران حامد حدادی نخستین بازی پلی آف را با حساب ۱۰۱ به ۹۸ واگذار کرد. تونی پارکر فرانسوی گارد قدرتی تیم اسپرز با ۲۰ امتیاز ۵ پاس منجر به امتیاز و ۳ توپ ربایی بهمراه تیم دانکن سنتر کهنه کار این تیم با ۱۶ امتیاز و ۱۳ریباند تلاش زیادی کردند تا در مقابل ممفیس گریزلیز تیم هشتم کنفرانس غرب به پیروزی برسند اما زک رندولف فوروارد همه کاره گریزلیز با ۲۵ امتیاز و ۱۴ ریباند در کنار مارک گاسول سنتر اسپانیایی تیم میهمان با ۲۴ امتیاز و ۹ ریباند اولین پیروزی ممفیس گریزلیز مقابل تیم مدعی قهرمانی رقم زدند. حامد حدادی در این دیدار یک دقیقه در زمین حضور یافت.

در دیگر بازی حساس دیشب، تیم مدافع عنوان قهرمانی لس آنجلس لیکرز هم مقابل میهمانش/ تن به شکست داد. شاگردان فیل جکسون که با کسب۵۷ برد در فصل عادی رقابتهای لیگ در مکان دوم کنفرانس غرب جای گرفتند در اولین بازی مرحله حذفی لیگ در پیکار با نیواورلینز هورنتس تیم هفتم همین کنفرانس ۱۰۹ به ۱۰۰ نتیجه را واگذار کردند. کوبی برایانت با ۳۴ امتیاز مارک گاسول با ۶ پاس منجر به امتیاز و ران آرتس با ۱۱ ریباند بهترین های لیکرز بودند و در آنسوی میدان کریس پاول گارد ۲۵ ساله هورنتس با ۳۳ امتیاز و ۱۴ پاس منجر به امتیاز یک تنه تمیش را به سوی پیروزی هدایت کرد.

همچنین در سومین بازی از کنفرانس غرب دیشب اوکلاهوما سیتی ثاندرز تیم چهارم رده بندی این منطقه با پیروزی ۱۰۷ به ۱۰۳ /نتیجه اولین بازی را مقابل دنور ناگتس تیم پنجم همین کنفرانس به خود اختصاص داد. همه کاره ی تیم اوکلاهوما، کوین دورانت شوتینگ فوروارد ۲۲ ساله بود که در مدت ۴۳ دقیقه حضورش در میدان ۴۱ امتیاز و ۹ ریباند به ثبت رساند. دیدارهای دوم مرحله حذفی کنفرانس غرب چهارشنبه شب برگزار میشود.

اما دیشب از کنفرانس شرق هم یک بازی برگزار شد که طی آن باستن سلتیکس نایب قهرمان فصل گذشته تیم سوم این کنفرانس در مصاف با تیم ششم رده بندی نیویورک نیکس با نتیجه ۸۷ به ۸۵ به پیروزی رسید. در این دیدار که درسالن تی. دی. گاردن شهرباستن برگزار شد ری آلن کوین گارنت پاول پیرس روژان روندو و جرمین اونیل هر کدام بیش از ده امتیاز کسب کردند تا سبز پوشان باستن در مقابل کارملو آنتونی و یارانش به پیروزی دست یابند. البته چانسی بیلابس گارد قدرتی نیکس در این دیدار با آسیب دیدگی زمین را ترک کرد و احتمال میرود او بازی دوم این دو تیم را که سه شنبه برگزار میشود از دست خواهد داد. امشب در ادامه این بازیها دو دیدار از کنفرانس شرق برگزار میشود و طی آن میامی هیت از فیلادلفیا سونی سیکسرز پذیرایی می کند وشیکاگو بولز در خانه میزبان ایندیانا پی سرز است. میامی هیت و شیکاگوبولز دیدارهای نخست خود را رده اند. در مرحله حذفی یا پلی آف هر تیمی که زودتر به چهار پیروزی برسد راهی مرحله بعد خواهد شد.

XS
SM
MD
LG