لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۴

آغاز پلی آف ان بی ای


آغاز پلی آف ان بی ای
آغاز پلی آف ان بی ای

رقابتهای مرحله حذفی یا پلی آف لیگ بسکتبال ان. بی. ای. دیشب با برگزاری یک دیدار از کنفرانس غرب و ۳ بازی از کنفرانس شرق آغاز شد.

در نخستین روز مسابقات حذفی ان. بی. ای. که با حضور هشت تیم برتر از هر کنفرانس لیگ با مجموع ۱۶ تیم برگزار میشود در کنفرانس شرق تیم نخست و پیشتاز شیکاگو بولز که در فصل عادی این رقابتها با کسب ۶۲ پیروزی بیشترین برد را به خود اختصاص داد در مصاف با تیم هشتم همین کنفرانس ایندیانا پیسرز به میدان رفت وموفق شد بانتیجه۱۰۴ به ۹۹ به پیروزی برسد. در این دیدار که در یوناتید ایرلانز سنتر شهر شیکاگو برگزار شد سهم دریک روز با ۳۹ امتیاز و شش ریباند در بدست آوردن این پیروزی شیکاگو خیلی پر رنگ بود. در تیم ایندیانا هم دنی گرانگر شوتینگ فوروارد ۲۷ ساله این تیم با ۲۴ امتیاز و شش ریباند بهترین عملکرد را میان هم تیمی هایش داشت. دومین بازی این دو تیم فرداشب بازهم در زمین شیکاگو برگزار میشود.

در دیدار دیگری تیم دوم کنفرانس شرق میامی هیت با تمامی ستارنگانش در آمریکن ایرلاینز آرنای میامی میزبان تیم هفتم همین کنفرانس فیلادلفیا سونی سیکسرز بود. لبران جیمز دواین وید و کریس باش در نخستین دیدار از سری بازیهای مرحله حذفی با نه امتیاز اختلاف میهمان خود را با شکست بدرقه کردند. در این بازی که با پیروزی ۹۷ به ۸۹ میامی به پایان رسید کریس باش با ۲۵ امتیاز و ۱۲ ریباند لبران جیمز با ۲۱ امتیاز و ۱۴ ریباند و دواین وید با ۱۷ امتیاز و ۷ ریباند نخستین بازی از سری بازیهای پلی آف را بسود تیم میامی رقم زدند. تیم میامی هیت که با کسب پنجاه و هشت پیروزی جایگاه دوم کنفرانس شرق را بدست آورد در دیدارهای مرحله پلی در دومین بازی هم از مزیت میزبانی برخودار خواهد بود. میامی و ایندانا فردا شب به مصاف هم میروند.

و در آخرین بازی از کنفرانس شرق تیم چهارم رده بندی این منطقه اورلاندو مجیک در خانه خود آم وی آرنای شهر اورلاندو تسلیم میهمانش آتلانتا هاوکس تیم پنجم همین کنفرانس شد. در نخستین بازی این دو تیم تیم آتلانتا هاوکس با هنرنمایی جو جانسون جمال کرافورد و جاش اسمیت موفق شد با نتیجه ۱۰۳ به ۹۳ اورلاندو مجیک را در خانه اش تسلیم کند. در تیم میزبان دوایت هاوارد سنتر ۲۵ ساله مجیک که به سوپرمن معروف است در مدت۴۶ دقیقه حضورش در زمین ۴۶ امتیاز و ۱۹ ریباند بدست آورد اما این برای جلوگیری کردن از شکست تیمش کافی نبود. دومین دیدار اورلاندو مجیک و آتلانتا هاوکس سه شنبه به میزبانی اورلاندو برگزار خواهد شد.

آخرین دیدار از بازیهای پلی آف کنفرانس شرق لیگِ ان. بی. ای. هم امشب میان دو تیم باستن سلتیکس و نیویورک نیکس برگزار خواهد شد. اما بازیهای حذفی کنفرانس غرب دیشب با برگزاری یک دیدار آغاز شد در دیداری که در آمریکن ایرالانز سنتر شهر دالاس میان تیم سوم دالاس ماوریکس و تیم ششم کنفرانس غرب پورتلند ترایل بلیزرز انجام گرفت تیم میزبان با تکیه بر قدرت امتیاز آوری و ریباندهای ستاره آلمانی خود درک نویتسکی به پیروزی رسید. نویتسکی فوروارد ۳۲ ساله دالاس با کسب ۲۸ امتیاز و۱۰ ریباند کمک بزرگی برای کسب این پیروزی بود. البته جیسون کید با ۲۴ امتیاز و جیسون تری هم با۱۰ امتیاز نقش بسزایی در این برد ایفا کردند.در تیم پورتلندهم لامارکوس آلدریج با ۲۷ امتیاز بهترین عملکرد را داشت. دومین بازی این دو تیم سه شنبه شب به میزبانی ماوریکس برگزار خواهد شد. امشب در ادامه مرحله پلی آف ان بی ای، چهار بازی برگزار میشود که طبق برنامه سان آنتونیو اسپرز با ممفیس گریزلیز لس آنجلس لیکرز با نیواورلنیز هورنتس دنور ناگتس با اوکلاهوما ستی ثاندرز بازی و باستن سلتیکس هم با نیویورک نیکس بازی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG