لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

تگزاس و کانتیکت، قهرمانان ان سی دبل ای


تگزاس و کانتیکت، قهرمانان ان سی دبل ای
تگزاس و کانتیکت، قهرمانان ان سی دبل ای

تیم بسکتبال زنان دانشگاه تگزاس برای نخستین بار بعنوان قهرمانی رقابتهای دانشگاه های و کالجهای آمریکا موسوم به ان سی دبل ای، دست یافت.

دختران تیم دانشگاه تگزاس آگیس با پیروزی در برابر نوتردام فایتینگ آیریش، جام قهرمانی این مسابقات را به خانه بردند. در دیدار نهایی این مسابقات که در ایندیاناپولیس برگزار شد، تگزاس برای رسیدن به مقام قهرمانی با نتیجه ۷۶ بر ۸۰ حریفش را شکست داد. دانیلا آدامز، با کسب ۳۰ امتیاز نقش مهمی در قهرمانی تیمش داشت. دانشگاه تگزاس پیش از این آکادمی ارتش پسران بوده که از سال ۱۹۶۳ اقدام به پذیرش دختران کرده است.

همچنین تیم پسران دانشگاه کانتیکت به مقام قهرمانی مسابقات بسکتبال کالجهای آمریکا، دست یافت. در دیدار نهایی این مسابقات، که در تگزاس به بین دو تیم باتلر بولداگز و کانتیکت هاسکیز برگزار شد، این هاسکی ها بودند که با نتیجه ۵۳ بر ۴۱ به برتری و مقام قهرمانی دست یافتند. در این دیدار کمبا واکر، ۱۶ امتیاز برای کانتیکت به دست آورد تا ستاره تیم قهرمان باشد. این سومین قهرمانی جیم کالهان، سرمربی کانتیکت بود. همچنین برای دومین سال پیاپی است که باتلر در فینال این مسابقات با شکست در برابر حریفان از قهرمانی باز می ماند. آنها سال پیش هم در فینال در برابر دانشگاه دوک شکست خوردند.

در ادامه مسابقات لیگ ملی بسکتبال آمریکا، ان بی ای، شب گذشته سیزده دیدار برگزار شد که در یکی از آنها، سن آنتونیو اسپرز، موفقترین تیم رقابتهای امسال، ۹۷ بر ۹۰ آتلانتا هاوکس را از پیش رو برداشت. در این دیدار تونی پارکر، گارد قدرتی اسپرز، با کسب ۲۶ امتیاز، ۵ ریباند و ۴ تلاش منجر به گل، نقش مهمی در پیروزی تیمش داشت.

در دیگر دیدار شب گذشته، نیویورک نیکس در برابر تورنتو رپتورز به برتری رسید. در این دیدار که به میزبانی نیویورک برگزار شد، این تیم با نتیجه ۱۳۱ بر ۱۱۸ میهمانش را از پیش رو برداشت. تونی داگلاس، گارد ۱۸۸ سانتیمتری نیویورک، در این دیدار برای تیمش ۲۸ امتیاز، یک ریباند و پنج تلاش منجر به امتیاز به دست آورد.

XS
SM
MD
LG