لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۳

خط و نشان میامی برای حریفان


خط و نشان میامی برای حریفان
خط و نشان میامی برای حریفان

در ان. بی. ای. شب کریسمس، با پیروزی ارزشمند میامی هیت مقابل مدافع عنوان قهرمانی پایان یافت.

شب گذشته لس انجلس لیکرز، که در استادیوم استیپل سنتر، میزبان میامی هیت بود، در برابر این تیم، با نتیجه ۹۶ بر۸۰ شکست خورد. لیکرز که در پنج دیدار خانگی قبلی خود در برابر این تیم به برتری دست یافته بود، در این دیدار مقهور قدرت نمایی همبازیهای لبران جیمز شد. در این دیدار که شاید تعیین کننده بهترین بازیکن فصل هم باشد، میامی با درخشش لبران جیمز، در هر چهار کوارتر این بازی به برتری دست یافت تا برای همه حریفان خط و نشان بکشد. جیمز در این دیدار ۲۷ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۱۰ پاس منجر به امتیاز ثبت کرد تا برای سومین بار در قالب تیم میامی و ۳۱مین بار در طول دوران ورزشی اش به تریپل دابل دست یابد. تریپل دبل زمانیست که یک بازیکن در یک دیدار بیش از ده امتیاز، ده ریباند و ده پاس منجر به امتیاز داشته باشد. دواین وید شوتینگ گارد میامی که قهرمانی با این تیم را در سال ۲۰۰۶ تجربه کرده ۱۸ امتیاز به اندوخته تیمش افزود. کریس باش، فوروارد قدرتی تازه پیوسته به این تیم هم ۲۴ امتیاز و ۱۳ ریباند دیگر برای میامی به دست آورد، تا او هم نقش بزرگی در پیروزی تیمش داشته باشد. در تیم مدافع عنوان قهرمانی اما، کوبی برایانت، با اینکه امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود ولی باز هم نتوانست، از این باخت خانگی جلوگیری کند. برایانت در این بازی ۱۷ امتیاز و شش ریباند کسب کرد. پائو گسول، سنتر اسپانیایی این تیم هم ۱۷ امتیاز و ۸ ریباند به ثبت رساند اما او هم در مقابل بازی خیره کننده میامی، راه به جایی نبرد. در این دیدار برخوردهایی هم بین بازیکنان به وجود آمد، از جمله لبران جیمز و کوبی برایانت که هر دو پس از پایان دیدار آن را تکذیب کردند. با وجود این شکست که سومین باخت لیکرز در ده بازی گذشته شاگردان فیل جکسون بود، جایگاه نخست این تیم در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب دست نخورده باقی ماند. میامی هم همچنان در صدر منطقه جنوب شرقی کنفرانس شرق قرار دارد.

اما دیگر فینالیست سال گذشته هم در شب کریسمس تن به شکست داد. باستن سلتیکس که در خانه اورلاندو مجیک به میدان رفته بود، با نتیجه ۸۶ بر ۷۸ بازی را به حریفش واگذار کرد. اورلاندو در این فصل نتیجه ۱۲ بازی را واگذار کرده ولی در چند دیدار اخیرش در برابر بزرگانی نظیر سن آنتونیو به پیروزی دست یافته. یاران دوایت هاوارد، یا سوپرمن، در این دیدار هم توانستند نایب قهرمان فصل پیش را از پیش رو بردارند. برندون باس در طی ۳۷ دقیقه حضورش در میدان توانست ۲۱ امتیاز و ۹ ریباند برای اورلاندو به دست آورد تا امتیاز آورترین بازیکن تیمش باشد. ضمن آنکه هیدوتورک اوغلو شوتینگ گارد ترک تبار این تیم، ۱۶ و جَمیر نلسون ۱۲ امتیاز دیگر برای اورلاندو به دست آوردند. در ترکیب سلتیکس هم کوین گارنت با کسب ۲۲ امتیاز و ۵ ریباند علی بود ولی نتوانست مانع از شکست تیمش شود. این باخت که نخستین شکست سلتیکس در ۱۰ دیدار گذشته بود، موقعیت این تیم در صدر جدول گروه آتلانتیک در کنفرانس شرق را به خطر نینداخت، اورلاندو هم در رده سوم گروه جنوب شرقی کنفرانس شرق باقی ماند.

اما در دیداری دیگر، نیویورک نیکس که این بار سبزپوش شده بود، در دیداری خانگی موفق شد شیکاگو بولز، را با نتیجه ۱۰۳ بر ۹۵ شکست دهد. در این دیدار که استادیوم مشهور مدیسون اسکوئر گاردن برگزار شد، آمار استودمایر ستاره ۲۰ امتیاز و ۱۰ ریباند کسب کرد و ریموند فِلتون هم ۲۰ امتیاز و یک ریباند به آن اضافه کرد تا تیمش برنده این دیدار باشد. در تیم محبوب رئیس جمهور اوباما، کارلوس بوزر با نمایشی خیره کننده ۲۶ امتیاز و ۱۹ ریباند به دست آورد، اما همه اینها برای جلوگیری از شکست شیکاگو بولز کافی نبود. با این شکست شیکاگو همچنان در صدر گروه مرکزی کنفرانس شرق قرار دارد و نیویورک نیکس هم رده دوم گروه آتلانتیک کنفرانس شرق را به خود اختصاص داد

دیشب دنور ناگتس هم در برابر اوکلاهوما سیتی تاندر تن به شکست داد. در این دیدار که به میزبانی اوکلاهوما برگزار شد، این تیم توانست با نتیجه ۱۱۴ بر ۱۰۶ میهمانش را از پیش بردارد. در این دیدار کوین دورانت با عملکردی خارق العاده موفق شد ۴۴ امتیاز و ۷ ریباند برای اوکلاهوما به دست بیاورد تا به نوعی یک تنه این تیم را به پیروزی برساند. راسل وستبروک هم ۱۹ امتیاز و دو ریباند دیگر برای این تیم کسب کرد. در تیم دنور ناگتس هم چانسی بیلاپس با کسب۳۰ امتیاز و ۳ ریباند، امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود.

و در پنجمین و آخرین دیدار شب کریسمس، گلدن استیت وریرز موفق شد با نتیجه ۱۰۹ بر ۱۰۲ پورتلند تریل بلیزرز را از پیش رو بردارد. در این دیدار مونت الیس ۳۹ امتیاز و دو ریباند برای میزبان کسب کرد. دیوید لی هم با ۲۱ امتیاز و ۷ ریباند دیگر بازیکن موثر در پیروزی تیمش بود. همچنین در تیم پورتلند، وسلی متیوز با وجود کسب ۲۵ امتیاز و ۳ ریباند، باز هم نتوانست مانع از شکست تیمش شود این دیدارها امشب با ۷ بازی دنبال میشود.

XS
SM
MD
LG