لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۳

پنجاه روز بی خبری از نازنین خسروانی


پنجاه روز بی خبری از نازنین خسروانی
پنجاه روز بی خبری از نازنین خسروانی

همزمان با بازداشت چند روزنامه نگار دیگر، خانواده نازنین خسروانی اعلام کرده اند که هنوز از وضعیت او بی خبرند.

نازنین خسروانی به عنوان روزنامه نگار، در سال های گذشته با روزنامه های نزدیک به اصلاح طلبان، همچون سرمایه و یاس نو، همکاری داشت. ماموران امنیتی ۱۲ آبان ماه، وی را منزلش بازداشت کردند.

اعظم افشاریان، مادر نازنین خسروانی، در گفت و گو با صدای آمریکا اعلام کرد که به رغم گذشت پنجاه روز هنوز از وضعیت دخترش خبر ندارد.

به گفته مادر این روزنامه نگار، نازنین خسروانی در این پنجاه روز، تنها یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود داشته و به آنها اطلاع داده که در بند ۲۰۹ زندان اوین، در سلول انفرادی است.

خانم افشاریان همچنین اعلام کرده به رغم عدم پاسخ مسئولان قضایی، او به تازگی در نامه ای سرگشاده به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به پرونده فرزندش شده است.

به تازگی فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران خواستار آزادی نازنین خسروانی شده است.

در دو هفته اخیر تعداد دیگری از روزنامه نگاران همچون احمد غلامی، فرزانه روستایی، کیوان مهرگان، مهران فرجی، امیرهادی انواری و ریحانه طباطبایی که اغلب با روزنامه شرق همکاری داشتند بازداشت شده اند.

این بازداشت ها در حالی صورت می گیرد که مقامات قضایی ایران می گویند آنها «جرايم امنيتی» مرتکب شده اند. هرچند جزییاتی از این اتهام علیه روزنامه نگاران ایرانی منتشر نشده اما کمیته حمایت از روزنامه نگاران در تازه ترین آمار خود از روزنامه نگاران زندانی در دنیا اعلام کرد که ایران در کنار چین هم چنان بزرگ ترین زندان برای روزنامه نگاران است. به گزارش این کمیته از مجموع ۱۴۵ نفر از دست اندرکاران رسانه ها در سراسر جهان، تعداد ۳۴ تن در ایران زندانی هستند.

XS
SM
MD
LG