لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

نازنین بنیادی بازیگر ایرانی‌تبار هالیوود خواستار توجه رسانه‌ها به نقض حقوق زنان ایرانی شد


نازنین بنیادی، بازیگر ۳۸ ساله
نازنین بنیادی، بازیگر ۳۸ ساله

نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر در گفتگو با شبکه خبری «سی بی سی» کانادا از مسائل اخیر ایران به ویژه در رابطه با زنان ایرانی گفت.

خانم بنیادی با اشاره به اعتراض مسالمت آمیز «ویدا موحد» و دیگر دختران خیابان انقلاب به حجاب اجباری، از رویکرد سرکوب گرانه حکومت جمهوری اسلامی در برخورد با آنها انتقاد کرد. نازنین بنیادی همچنین به سالها تلاش «نسرین ستوده» در دفاع از حقوق زنان و کودکان پرداخت و گفت خانم ستوده، شایستگی دریافت جایزه صلح نوبل را دارد و حتی یک روز نیز نباید در زندان باشد.

خانم بنیادی با به اشتراک گذاشتن گوشه ای از این گفتگو از دیگر رسانه های غربی نیز خواسته است تا بیشتر به مسائل حقوق بشری در ایران بپردازند.

نازنین بنیادی در بخش دیگری از این مصاحبه، از مرگ مشکوک فعال محیط زیست، «کاووس سید امامی» در زندان اوین و ممنوع الخروجی همسرش از ایران صحبت کرد.

خانم بنیادی در پاسخ به پرسشی که از او در مورد قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی گفت مسئولیت سپاه پاسداران که نام ایران را نیز در اسم خود ندارد، حفاظت از نظام جمهوری اسلامی است نه مردم ایران.

نازنین بنیادی با اشاره به نقش سپاه در سرکوب معترضان و بی اعتنایی این سازمان به سیل زدگان، اقدامات این سازمان در چهار دهه گذشته را محکوم کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG