لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

خلبان‌های نیروی دریایی آمریکا از اشیای پرنده ناشناخته گزارش می‌دهند


خلبان های سوپر هورنت F/A-18F جت جنگنده نیروی دریایی آمریکا که تا ارتفاع خیلی بالا پرواز می کنند، ادعا می کنند اشیای پرنده ناشناخته ای را مشاهده کرده اند.
خلبان های سوپر هورنت F/A-18F جت جنگنده نیروی دریایی آمریکا که تا ارتفاع خیلی بالا پرواز می کنند، ادعا می کنند اشیای پرنده ناشناخته ای را مشاهده کرده اند.

خلبان های نیروی دریایی آمریکا، از تابستان سال ۲۰۱۴ تا ماه مارس ۲۰۱۵، تقریباً هر روز اشیای پرنده عجیب و ناشناخته ای را در آسمان می دیدند که تا ارتفاع بیش از ۹ کیلومتر بالا رفته و با سرعتی مافوق صوت حرکت می کردند؛ ولی موتور و اگزوز مادون قرمزی که قابل دیدن باشد، نداشتند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ستوان «راین گریوز»، خلبان سوپر هورنت F/A-18 که ۱۰ سال در نیروی دریایی خدمت می کند، این مشاهدات را به کنگره و پنتاگون (وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا) گزارش داده است.

او در گفتگو با نیویورک تایمز گفت: «این اشیا تقریباً تمام روز در آسمان بودند. نگه داشتن یک هواپیما در هوا انرژی قابل توجهی می خواهد. با سرعتی که ما مشاهده کردیم، ۱۲ ساعت در هوا دوام آوردن، ۱۱ ساعت بیشتر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم.»

در سال ۲۰۱۴، حتی یک خلبان نزدیک بود با یکی از این اشیا تصادف کند.

جوزف گردیشر، سخنگوی نیروی دریایی می‌گوید: «گزارش های مختلف متعددی دریافت کردیم که برخی از آنها احتمالاً پهپادهای تجاری بودند. ولی در موارد دیگر نمی دانیم چه کسی مسئول است. اطلاعات کافی برای شناسایی این اشیای پرنده نداریم.»

ستوان «دنی اکوان»، یکی دیگر از خلبانان های سوپر هورنت دو بار با این اشیا مواجه شده است. او می‌گوید: «مردم دهه ها است که هنگام پرواز با هواپیماهای نظامی اشیای عجیب دیده اند. ما مأموریت های پیچیده ای داریم که [با جت جنگنده] تا ارتفاع ۹ کیلومتری به آسمان می رویم و با شیرجه پائین می آییم.»

به گفته او این اشیای پرنده در ارتفاع ۹ کیلومتری، ۶ کیلومتری، حتی در سطح دریا به چشم می خورند. می توانند سرعت‌شان را کم و زیاد کنند، و ناگهان سرعتی مافوق صوت بگیرند.

ستوان راین گریوز می گوید از آنچه در ویدیو دیده است، این اشیا سرعتی مافوق صوت دارند، و توقف و تغییر جهت دادن ناگهانی آنها چیزی نیست که یک خلبان انسان قادر به انجام آن باشد.

وقتی از این خلبان ها سؤال کردند که فکر می کنند این اشیاء چه هستند، از حدس زدن و نظر دادن امتناع کردند.

هنوز این اشیای پرنده مرموز شناسایی نشده اند، ولی از ماه مارس ۲۰۱۵ به بعد فعالیت آنها کمرنگ شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG