لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۰

کشته شدن رهبر شبکه حقانی در افغانستان


کشته شدن رهبر شبکه حقانی در افغانستان
کشته شدن رهبر شبکه حقانی در افغانستان

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی – ناتو- می گويد يک رهبر شبکه حقانی را که مظنون به کمک به بمبگذاران انتحاری روز سه شنبه در هتل اینترکنتینانتال کابل بود، کشته است.

بيانيه ناتو در روز پنجشنبه می گويد اسماعيل جان و چندين جنگنده شبکه حقانی در ولايت پاکتيا در نزديکی مرز پاکستان، کشته شده اند. به گفته اين بيانيه، اسماعيل جان معاون فرمانده شبکه حقانی در افغانستان بوده است و در شماری از حملات به نيروهای افغان و ناتو دست داشته است.

دو روز پيش در حمله سه شنبه شب ستیزه جویان مسلح و بمبگذاران انتحاری طالبان به یک هتل مجلل در کابل یازده شهروند افغان که بیشتر آن ها کارمند هتل بودند کشته و ۸ نفر دیگر مجروح شدند.

حمله به هتل اینترکنتینانتال کابل پس از ۵ ساعت نبرد نیروهای امنیتی افغان و ائتلاف با ستیزه گران طالبان پایان یافت. به گفته مقام های افغان دست کم ۸ بمبگذار انتحاری که در این حمله شرکت داشتند خود را منفجر کرده یا توسط نیروهای امنیتی از پای در آمدند.

ناتو شبکه حقانی را که می گوید با ستیزه گران طالبان کار می کند، مسئول آن حمله دانست. طالبان نیز مسئولیت آن را بر عهده گرفته اند.

روز پنجشنبه همچنین ناتو گفت در انفجارهای جداگانه بمب های کنار جاده ای در جنوب افغانستان دو سرباز آن کشته شدند. ناتو جزییات بیشتری ارائه نداده است.

XS
SM
MD
LG