لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

کشته شدن پسر و سه نوه قذافی بر اثر حمله موشکی


کشته شدن پسر و سه نوه قذافی بر اثر حمله موشکی
کشته شدن پسر و سه نوه قذافی بر اثر حمله موشکی

یک سخنگوی دولت لیبی می گوید در جریان حمله موشکی ناتو به خانه ای در طرابلس، پایتخت لیبی، جوانترین پسر معمر قذافی به نام سیف العرب و سه نوه قذافی کشته شده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد در جریان حمله موشکی روز شنبه نیروهای ناتو به خانه ای در طرابلس که بنا به گزارش ها معمر قذافی و همسرش روز شنبه در آن خانه بودند، باعث مرگ سیف العرب و سه نوه قذافی شده است؛ اما خود معمر قذافی از این حمله جان سالم بدر برده است.

همچنین روز شنبه دولت لیبی اعلام کرد همزمان با پخش زنده سخنرانی معمر قذافی از رادیوتلویزیون دولتی این کشور جنگنده های نیروهای ناتو ساختمانی در نزدیکی این ایستگاه فرستنده دولتی را بمباران کرده اند.

بیانیه دولت لیبی می افزاید حمله جنگنده های ناتو به ساختمان نزدیک ایستگاه تلویزیونی نشان می دهد هدف حملات هوایی نیروهای ناتو شخص معمر قذافی بوده است.

معمر قذافی در سخنرانی یک ساعت و نیمه خود گفت آماده مذاکره برای آتش بس و پایان دادن به نبردهای داخلی ست؛ اما او افزود: دستیابی به این خواسته یکطرف نیست.

نبردهای روز جمعه در لیبی فراتر از مرزهای این کشور و تا درون مرزهای تونس کشیده شد.

گزارش شده نیروهای وفادار به معمر قذافی که در نبرد با شورشیان لیبی بودند با گذر از مرز تونس با سربازان تونسی به نبرد برخاستند.

نیروهای وفادار به معمر قذافی در بخش غربی ایالت وزین که هفته گذشته به دست نیروهای شورشی افتاد، در نبرد با شورشیان به مرزهای تونس وارد شدند.

این رخداد با واکنش تند دولت تونس روبرو شده و این دولت با احضار سفیر لیبی در تونس اعتراض خود را نسبت به مرزشکنی سربازان وفادار به قذافی اعلام کرد.

نیروهای وفادار به معمر قذافی در بخش غربی ایالت وزین که هفته گذشته به دست نیروهای شورشی افتاد، در نبرد با شورشیان به مرزهای تونس وارد شدند

XS
SM
MD
LG