لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

دبیر کل ناتو: شمار تلفات نیروهای افغان افزایش یافته است


دبیر کل ناتو می گوید تعداد تلفات نیروهای امنیتی افغانستان درحد بی سابقه ای افزایش یافته است زیرا در حالی که ماموریت نیروهای خارجی از رزمی به آموزشی و پشتیبانی تغییر می کند، نقش اصلی را در جنگ با شورشیان طالبان،بر عهده می گیرند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ینس استولتنبرگ، که برای نخستین بار از هنگام برگزیده شدن به دبیرکلی ناتو به افغانستان سفر کرده است، روز جمعه در هرات گفت افزایش شمار تلفات در میان نیروهای افغان نشان می دهد آنها نقش پیشگام را در این مبارزه ایفا می کنند.

استولتنبرگ که روز پنجشنبه در کابل با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان کرد، گفت نیروهای افغان تقریبا یک سال است مسئولیت اصلی را بر عهده دارند و افزود مقامات ناتو و افغانستان برای کمک به کاهش تلفات، ساختار و ترکیب نیروهای امنیتی را بررسی خواهند کرد.

او همچنین گفت ناتو سالیانه ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به ارتش افغانستان خواهد پرداخت تا قادر شود حقوق پرسنل نظامی را پرداخت کند، تجهیزاتی را که لازم دارد بخرد و برنامه های آموزشی برای سربازان ترتیب دهد.

آسوشیتدپرس می گوید ارقام جدید نشان می دهد شمار نیروهای امنیتی افغانستان – ارتش و پلیس – که تاکنون در سال جاری کشته شده اند، از تمام سال گذشته بیشتر بوده است.

XS
SM
MD
LG