لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۲

بیانیه شورای امنیت ملی آمريکا درمورد انتخابات ايران


شورای امنیت ملی آمريکا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد گزارش هایی را درباره آزار و بازداشت برخی از حاميان کمپين های انتخابات رياست جمهوری ايران دریافت کرده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی افزود:

ما به مقامات جمهوری اسلامی ايران توصيه می کنيم که به روشنی اتهامات وارده به این افراد را اعلام کنند، حقوق قانونی آنها را در اختیار شان قراردهند و به هرگونه ارعاب علیه نامزدها و حاميان آنها پایان دهند.

نبود شفافيت از سوی شورای نگهبان در مورد رد صلاحيت نزديک به ۷۰۰ کانديدای بالقوه رياست جمهوری آنهم براساس معیارهای مبهم؛ فهرست نامزدها به احتمال زیاد، فهرستی است که شهروندان ایران را نمایندگی نمیکند، شهروندانی که باید هر فرصتی به آنها داده شود تا رییس جمهوری را انتخاب کنند که متضمن دیدگاههای آنهاست.

ما همچنين از تلاشهای همه جانبه ایران برای خفه کردن آزادی بیان و جلوگیری از جریان آزاد اطلاعات پیش از انتخابات، از جمله بستن روزنامه ها و محدود کردن عمدی دسترسی به اینترنت عمیقا نگرانیم.

اقدامات رژیم نشان میدهد که این انتخابات احتمالا عادلانه و آزاد نخواهد بود و علاوه بر آن انتخاباتی است که اراده و خواست مردم ایران را نمایندگی نمیکند؛ مردمی که حق دارند تا با برخورداری از حقوق اولیه، دولت خود را پاسخگو و مسول بدانند.
XS
SM
MD
LG