لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۵

نزدیک شدن طوفان نیت به خلیج مکزیک


Bruce McDougal prepares to defend his home as the Bond Fire burns though the Silverado community in Orange County, California.
Bruce McDougal prepares to defend his home as the Bond Fire burns though the Silverado community in Orange County, California.

مرکز طوفانها، در ادارۀ ملّی هواشناسی اعلام کرد ‎طوفان استوایی نیت با سرعتی برابر ۱۵۰ کیلومتر در ساعت به طرف خلیج مکزیک در حرکت است و انتظار میرود در طول روز شنبه قویتر شود.

در این میان، به ساکنان مناطقی از ایالت لوئیزیانا تا مرزهای فلوریدا و آلاباما و منطقۀ شهری نیو اورلئان و دریاچۀ پونت چارترین نسبت به عواقب این طوفان هشدار داده شده است. به گفتۀ مرکز طوفانها، این هشدار برای حفاظت از جان و مال مردم صادر شده است و باید هرچه زودتر فعّالیتهای لازم انجام شود.

طوفان نیت تا کنون در آمریکای مرکزی دست کم ۲۰ قربانی گرفته است. وزارت امور خارجۀ آمریکا روز جمعه در بیانیه ای با مردم نیکاراگوئه، کوستاریکا، و هندوراس که از آسیب دیدگان طوفان نیت هستند ابراز همدردی و پیشنهاد کمک کرد.

در ۲۹ منطقۀ فلوریدا، ۶ منطقۀ جنوبی می سی سی پی و در نیو اورلئان شرایط اضطراری اعلام شده است. شهردار نیو اورلئان به سکنه گفته است که مقررات منع آمد و رفت از شنبه شب تا بامداد یکشنبه به مرحلۀ اجرا در میاید. در طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ میلادی بر اثر لبریز شدن چندین سد در این مناطق جاری شدن سیل خسارات جانی و مالی فراوانی به بار آورد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG