لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

نسرين ستوده اعتصاب غذا کرده است


نسرين ستوده اعتصاب غذا کرده است
نسرين ستوده اعتصاب غذا کرده است

همسر نسرين ستوده، وکيل برجسته حقوق بشر در ايران، روز چهارشنبه گفت که همسر وی در اعتراض به حبس خود در سلول انفرادی، دست به اعتصاب غذا زده است. خانم ستوده به اتهام اشاعه تبليغات عليه نظام حاکم بر ايران در سلول انفرادی، زندانی است.

رضا خندان، شوهر نسرين ستوده، می گويد که همسر او در يک مکالمه تلفنی از زندان اوين در تهران گفته است که از روز ۲۵ ماه سپتامبر در اعتصاب غذا، به سر ميبرد. آقای خندان می گويد که همسر وی اظهار کرده است که از سوی مقامات زندان تهديد شده است و مکالمه تلفنی خانم ستوده در ميان جمله خود، قطع شد.

خانواده و هواداران خانم ستوده می گويند که وی در روز چهارم ماه سپتامبر، بازداشت شد. تصور بر اين است که خانم ستوده يکی از نخستين وکلای بيش از ۱۰۰ فعال و شخصيت سياسی زندانی است که در ارتباط با ناآرامی های انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۸، زندانی شده است.

اين وکيل ۴۵ ساله همکار نزديک شيرين عبادی، برنده جايزه نوبل، است که از زمان انتخابات سال گذشته رياست جمهوری ايران، در خارج از کشور به سر می برد.

در ماه ژانويه گذشته آمريکا ايران را به دليل اعدام آرش رحمانی پور، يکی از موکلين خانم ستوده، بشدت محکوم کرد. خانم ستوده گفته بود که موکلش وادار شده بود که به توطئه برای براندازی رژيم ايران، اعتراف کند. خانم ستوده همچنين گفته بود که به او اجازه داده نشده بود که در حدّ کافی از موکل خود، دفاع کند.

XS
SM
MD
LG