لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۹

مخالفت دستگاه قضایی ایران با تمدید مرخصی نسرین ستوده و ممنوعیت ملاقات صبا کردافشاری


نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران
نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران

اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، حاکی از مخالفت دادستان تهران با تمدید مرخصی‌ نسرین ستوده،‌ وکیل زندانی، و صدور حکم محرومیت ملاقات برای صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی، است.

محمد مقیمی، وکیل مدافع نسرین ستوده، با انتشار متنی در توئیتر خود از مخالفت دادستان تهران با تمدید مرخصی‌ موکلش خبر داد و نوشت: «به موکلم گفته شده که در دوران مرخصی در چند مراسم شرکت کرده [است.]» خانم ستوده از اواخر مرداد ماه سال جاری به مرخصی اعزام شده بود.

آقای مقیمی در ادامه افزوده است، خانم ستوده باید فورا به زندان بازگردد.

نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر و فعال اجتماعی، به جرم دفاع از معترضان به حجاب اجباری به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم‌ شده است.

از سوی دیگر سوگند کردافشاری، خواهر صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی محبوس در زندان قرچک ورامین نیز در توئیتر خود از ممنوعیت ملاقات خواهر خود خبر داد و نوشت: « هفته ای سه ساعت تو راه رفت و برگشت به قرچک برای ۲۰ دقیقه ملاقات تو مخروبه که اسمشو گذاشتین ندامتگاه شهر ری میگذره. اون ۲۰دقیقه هم از سر و تهش میزنین و انقدر که هیچ کس اعتراض نمیکنه، جواب اعتراض به کم شدن زمان ملاقات میشه ممنوع الملاقاتی.»

به گزارش وبسایت حقوق بشری هرانا خانم کردافشاری روز شنبه ۲۵ دی‌ماه طی ابلاغیه‌‌ای از محرومیت حق داشتن ملاقات به مدت دو هفته مطلع شد، ‌حکم ممنوعیتی که گفته می‌شود بدون برگزاری جلسه شورای انضباطی صادر و اجرایی شده است.

صبا کردافشاری، متولد ۱۳۷۷، ابتدا در دادگاه انقلاب در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شد. اما این حکم اسفند ماه سال گذشته در دادگاه تجدیدنظر به هفت سال و نیم زندان کاهش یافت. این فعال مدنی آذرماه ۱۳۹۹ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

XS
SM
MD
LG