لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

برنامه ای برای توسعه هرچه بیشتر موسیقی درنشویل ، شهرموسیقی آمریکا


برنامه ای برای توسعه هرچه بیشتر موسیقی درنشویل ، شهرموسیقی آمریکا
برنامه ای برای توسعه هرچه بیشتر موسیقی درنشویل ، شهرموسیقی آمریکا

شهرنشویل در ایالت تنسی، یکی از سه شهر مهم برای تولید و ضبط موسیقی در ایالات متحده آمریکاست که اخیرا طرح جدیدی از طرف شهرداری این شهر برای اشاعه هرچه بیشتر موسیقی در آن ارائه شده است.

کارل دین، شهردار شهر نشویل درنظر دارد هنرموسیقی، عاملی که همواره نقش مهمی دراقتصاد و کامیابی این شهر داشته است را بیش از پیش توسعه دهد و با تشکیل یک «شورای موسیقی» که او مدت کوتاهی پس از انتخاب خود به سمت شهردار در سال ٢٠٠٧ تشکیل داد در این زمینه سرمایه گذاری کند. او برای رسیدن به این هدف بیش از ٦٠ هنرمند در رشته های مختلف موسیقی را گردهم آورده است تا راه های تازه را برای ایجاد یک شهر موسیقی بوجود آورند:«شورای موسیقی در این شهر برای این بوجود آمده که ما اهمیت صنعت موسیقی در این شهر را به نمایش بگذاریم و از هنرمندانی که در نشویل کارخود را آغاز می کنند قدردانی کنیم. ما می خواهیم آن ها درنشویل بمانند و از همین جا به شهرت برسند. نشویل جایگاه خاصی از نظرموسیقی است.»

«ریبا مک انتایر» خواننده موسیقی «کانتری»، ٢٥ سال است که در نشویل زندگی می کند و می گوید دراین شهر تجربه های مهمی آموخته است:«نشویل جای مهمی برای من بوده. من از شهر اکلاهما به نشویل نقل مکان کردم و قصدم این بود که کنترل موسیقی ام را به دست خودم بگیرم. وقتی در چنین جایی که محل تجمع دست اندرکاران موسیقی است زندگی می کنید با ترانه سرایان، آهنگسازان و تولید کنندگان دیگر آشنا می شوید.»

اعضای شورای موسیقی بر روی چهار عامل اصلی تمرکز خواهند داشت و کوشش خواهند کردتا اقتصاد و صنعت ضبط موسیقی را توسعه دهند، ایجاد شغل کنند، اجراهای موسیقی زنده شهر را بیشتر کرده و هنرمندان بهتر وبیشتری را به سوی این شهر جذب کنند. آن ها هم چنین برنامه هایی هم برای آموزش عمومی موسیقی برای مردم معمولی بوجود خواهند آورد.

نشویل از لحاظ تعداد موسیقی دان هایی که در آن زندگی می کنند، پیش از لس آنجلس و نیویورک قرار گرفته است. درحال حاضر در مجموع بيش از ١٠٠ مکان برای اجرای کنسرت ها و پخش موسيقی زنده و ١٨٠ استوديوی ضبط موسیقی در این شهر وجود دارد.

شورای موسيقی شهر نشویل تا کنون صد ها هزار دلار در راه توسعه موسيقی ، چه از نظرخریداری ابزار کار و تکنولوژی مدرن و چه از لحاظ تبليغات و جذب هنرمندان ماهر سرمايه گذاری کرده است.

بسياری از خوانندگان و گروهای راک و پاپ مهم و مشهوری چون تیلورسویفت، پارامور، کینگ آو لیون کار خود را از نشویل آغاز کرده اند. هم چنین چهره های سرشناس قدیمی چون «باب دیلان» و بسیاری دیگر. اخیرا یکی از معروف ترین تهیه کنندگان موسیقی - جک وایر- نیز از دیترویت به نشویل نقل مکان کرده است. به همین مناسبت هم شهردار شهر نشویل به تازگی جایزه ای به او اهدا کرده و او را سفير شهر موسيقی خوانده است.

وایر می گويد گوناگونی موسيقی در نشويل است که هنرمندان و دست اندرکاران را به سمت آن می کشاند. او می گوید:«نشويل انرژی خوبی در رابطه با موسيقی راک و سبک های گوناگون موسیقی دارد. انرژی که هیچ کجای دیگر پیدا نمی شود.»

XS
SM
MD
LG